Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lóhús. Mi a véleményetek?

Lóhús. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a lovat miért esszük meg? A ló is társunk, elviseli ahogy némelyik ember üti-vágja, pedig egy mozdulattal agyonrúghatná, de mégis tisztel annyira hogy nem csinálja. Szolgál minket, kocsit húz (sokszor nem kis terheket) lovagoljuk, és ha nem kell leadjuk vágóba. Ha külföldre viszik, odáig még sokat szenved, és nem is kap érte az ember olyan sok pénzt, hogy megérje a "barátunkat" leadni. A ló nem egy disznó, hogy röfög és zabál... A lóba sokkal több van. Mi a véleményetek erről?
2010. nov. 10. 10:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
59%
Az a véleményem, hogy a lóhús finom. Továbbá a ló haszonállat, akár a marha vagy a disznó, bár tényleg nem röfög, hanem nyihog. És? Merülne fel a kérdés. Csak emlékeztetőül írom, hogy a kutya bár az ember legjobb barátja, tőlünk nem is olyan távol simán eszik a húsát. Ez van, amikor az ember a tápláléklánc csúcsa.
2010. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
46%

"A lóba sokkal több van."


Egyetértek. Sokkal több hús.

2010. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
83%
Alaphangon havi 20 körül vana fenntartása, de határ a csillagos ég. Sokan szimplán nem vállalják ezt be, amikor már nem nyújt elég hasznot. Amúgy kereslet nincs rá, szóval ilyen oldalról nem hibádzik a dolog, csak valahova el kell tüntetni. Röviden úgy foglalnám össze: hogy az élet sz@r és kegyetlen is.
2010. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Septimius ***** válasza:
93%
Nekem már nincsenek erkölcsi gátlásaim, hogy milyen húst egyek vagy ne egyek meg: az ember mindenevő. Azt viszont nem szeretem, hogy egyes állatokat lenéznek, pl. "az csak egy röfögő dög" vagy "kotkodákoló, ostoba tyúk", míg másokat (hűséges kutya) az egekig magasztalnak. A lóhúsra visszatérve: saját lovamat nem enném meg, ugyanígy saját csirkémet/disznómat sem tudnám megölni. Az érzelmi ragaszkodás a fontosabb, nem az, hogy szerintem egy állat "nemes"-e, vagy sem.
2010. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
82%

A marha pont ugyanúgy alázattal viseltetik az ember iránt, pont ugyanúgy tud szeretni mint egy ló. A disznó rendkívül okos állat, nagyon ragaszkodó, sőt ragaszkodóbb mint egy ló.

A tyúk... Nekem volt kiskoromban tyúkom. Nem tudott ülni és pacsit adni, de mivel csibekorától én neveltem jött utánam mint egy kutya, és nagyon élvezte ha vakargattam.

Szóval akkor miért csak a lóról kell beszélni?

2010. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
77%

Egy kicsit vega gondolkodásúnak tűnsz, de bocs, ha tévedek.

Szerintem nincs ebben semmi különös, inkább annyi, hogy sokkal igényesebb, mint a disznó ( jóllehet tartástól függ, mert ló is lehet retkes, püdös, elhanyagolt, saját trágyáját taposó, és sertést s lehet úri körülmények között tartani..), meg szerintem a húsa is egészségesebb, már csak abból kiindulva is, hogy nem eszik meg mindent, míg a sertés a sz*rt is, de hangsúlyozom: tenyésztőtől füg, mit etet az állatával.

Amin kiakadtam - innentől kezdve OFF - az az, hogy tőlünk távoli, egzotikus ( de egyben a saját nyomorában tespedő) országban arénában külön speciális látványosság, mi több: szerencsejáték a lóviadal.

Ha ennyire érzékeny vagy, nem ajánlom, hogy megnézd az ott készült felvételeket valaha is, mert egyszerűen borzalom....Bocs.

2010. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
41%
nyamm!
2010. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
nem vagyok vega egyáltalán. Csak van lovam, és ezen sokat szoktam gondolkodni, mikor odajön hozzám bújik és becsukja a szemét, hogy én sose lennék képes megenni, se a sajátom, se másét. Volt csirkém is én is felneveltem, engem is követett de mégse fogott meg benne semmi. A disznóba meg se szép nincs, se jó a husán kívül. Persze nem vagyunk egyformák, nekem a ló a szebb, neked a disznó, vagy a tyúk!
2010. nov. 10. 11:16
 9/39 anonim ***** válasza:
65%
ha lesérül vagy kiöregzsik akkor szokták levágni és a lókolbász is nagyon finom! :)
2010. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Lóviadal?? Erről nem is hallottam :S Jöjjön vissza az a korszak, amikor az arénában az emberek egymást ölik. Ezt eltudnám fogadni, de egy állatviadalt azt nem. Én minden állatot sajnálok,amit leölnek,főleg ok nélkül, szándékosan kínozva őket.
2010. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!