Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a keverék és a...

Mi a különbség a keverék és a korcs között?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 08:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Jelentésben semmi, mert a keverék és a korcs ugyanaz, csak azért a korcs kifejezést használni elég bunkó dolog, mivel a korcs szót sok minden negatív dologra mondják az emberek. A keverék pedig egy szebb szó ami arra utal hogy több fajta kutya utódja, ezért keverék.
2010. nov. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Annyi, hogy egy állatbarát nem mondja azt egy keverék kutyára, hogy korcs.
2010. nov. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Ezt nem jól tudjátok!

A keverék kutya szülei fajtatiszták, a korcsé pedig nem nyomon követhető.

Pl . az enyém keverék, mert anyja snaci, apja magyar vizsla.

A szomszédé meg korcs, mert már az Ő kutyájának az anyja is egy fajta jellemzőivel sem bír jellegzetesen, hát akkor a kölök? Az is korcs!

2010. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy olyan kutyánk volt, amire mindenki azt mondta, hogy korcs. Az állatorvos ránk szólt, hogy ne nevezzük így, sokkal szebb, ha azt mondjuk keresztezett :)

Egyébként 09:05-nek igaza lehet, de a korcs szó szerintem kicsit bántó lehet. Én biztos nem örülnék, ha valaki korcsnak nevezné a kutyámat.

2010. nov. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szerintem ugyanazt jelenti mind a kettő, nem hiszem, hogy a keverék kutyák kölykei már korcsok lennének. Csak szebb a keverék megnevezés.

Kb mint a cigány - roma, vagy afro-amerikai - néger, feka, nigger, boxos, stb.

2010. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség az hogy a keverék szülei külön fajtából származó fajtatiszta kutyák.. Ez is olyan elterjedt baromság lehet mint amikor azt mondják hogy amelyik kutyának foltos a szájpadlása az fajtatiszta.. Amelyik kutyus nem rendelkezik fajtajellegű jegyekkel tehát nem tudod rámondani hogy pl.: Német Juhász - Vizsla keverék, akkor sem hívjuk korcsoknak, én őket utcai vegyesnek mondom mert minden van bennük! :)))
2010. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a korcs az sértő kifejezés? Csak mert én úgy tudtam, hogy a kettő ugyanazt jelenti, és itt láttam, hogy némelyek felháborodtak, ha utcai vegyes kutyájukra azt mondta valaki, hogy korcs. Én nem tudtam, hogy ez sértő.
2010. nov. 23. 11:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Pedig sértő, tényleg olyan mint ahogy egyik válaszoló írta.. Afroamerikai - Nigger azért nem mind1, hiába ugyanazt jelenti. :)
2010. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A 9:05-ös mond valamit. A kutyákkal foglalkozók lehet, hogy számon tartják azt a különbséget, de a köznapi használatban ugyan azt jelenti a kettő, csak a korcs kifejezés sértőnek, megalázónak számít.
2010. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem mindenki találja sértőnek, de az biztos jobb ha inkább keveréknek nevezed. Így biztos nem lesz sértődés.
2010. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!