Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Most tanulok vágtázni. Könnyűv...

Most tanulok vágtázni. Könnyűvágta vagy munkavágta? Ti melyikkel kezdtetek, melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Munkavágtát tanultam először, én sokkal jobban szeretem, bár a könnyített vágta lényegesen egyszerűbb.
2010. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azzal a lovardával, ahol a könnyített vágtát tanítják először, elég nagy poblémák vannak...munkavágtában sokkal korrektebb segítségeket lehet adni. Mintha összehasonlítanád a tanügetést és a kétpontost: nyilván érzed, hogy melyik közben lehet jobban és finomabban irányítani a lovat...a munkavágta az egész alapja. Azzal kell kezdeni.
2010. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MME ***** válasza:
Munkavágtával kezdtem, ez a könnyebb is neked, mint lovas. Nem is mentem volna bele a másikba, mert a lovak nagyon menősek és ijedezősek voltak :S Potyogtak is a lovasok rendesen.
2010. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezdőnek a munkavágta az egyszerűbb, így az ülése is stabil és biztos lesz és utána lehet a könnyített vágtát tanulni.
2010. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat:)

a munkavágtához kell különösebben valami? ugyértve h az a tanügetéshez hasonlít nem?

2010. nov. 25. 19:44
 6/8 anonim válasza:
én az vágta tanulást terepen kezdtem majdnem hogy galopp tempóban... azt hittem hogy ott le fogok esni és meghalok vagy valami de nem volt semmi. 1 hétig volt így hogy minden nap mentünk terepezni és egyre jobban ment de csak a könnyű... aztán mikor vége lett a tábornak jött a fekete leves..karámban rendes edzés munkavágtával... hát oké nekem nem ment. aztán végre újra lehetett lovagolni a csoda pacikámat és ő megtanította nekem a munkavágtát is. szoval ebből annyi lenne a tanulság hogy mindenféleképpen a munkavágtával kezdd el az egészet ha visszatekerhetném az időt én is így csinálnám
2010. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de valami zavar van a fogalmakkal.

A munkavágta az egy iram, mint pl összeszedett, nyújtott. Ennek az égvilágon semmi köze az ülésedhez.


Amint kérdezni akartál gondolom az idomítóülés vagy könnyített.

Ezeken kívül van a könnyű ülés (belovaglásnál, hátraléptetésnél használják, itt a testsúlyt a combok belső fele veszi fel.

Illetve van a kétpontos vagy könnyített ülés, ugrás, vadászvágta, stb.


Egy magára valamire is adó lovardában először idomítőülésben tanítanak, hiszen ez ad olyan alapokat, amik később a könnyű és könnyített üléshez kellenek.

2010. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor bocsi:) mi munkavágtának mondjuk, de nemtudom, csak most kezdem majd tanulni. a lényeg h megértette mindenki:) köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 26. 15:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!