Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a magyar...

Mi a véleményed a magyar lótenyésztésről?

Figyelt kérdés

Van jövője?

Mit tartasz reális árnak egy 3 éves jó papíros csikóért?


2010. dec. 29. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha így marad ahogy most, akkor nem sok jövője van. Sokan lovagolnak, de lova nem sok embernek van mivel elég költséges.


Mit értesz jó papíros alatt? Mondjuk jól versenyeznek valamiben a felmenői? Hát szerintem nincs jó ár, mert egy csikót sokkal többe kerül felnevelni mint amennyiért eladják. Jobb csikót 300 000 Ft-ért már láttam árulni, viszont ha azt nézem, hogy ugyanennyiért árulnak belovagolt, sütött, származási lapos lovat akkor meg sok.

:)

2010. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos mindent elárasztanak a 0-s sütésű lovak , amik lenyomják az árakat.

Arra lennék kíváncsi hogy kinek mennyit ér meg egy olyan pl 3 éves csikó, aminek jó származása van(tenyészkanca és fed.mén felmenő)és ígéretes.

2010. dec. 29. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egy luxussport, mint ilyen pénz nélkül nem lehet játszani. Márpedig nekünk pénzünk nincs, illetve annyi embernek nincs, akinek kéne.

Másik dolog, hogy sajnos egyre több embertől hallom: nincs objektív bírálat, szemle, az dönt ki fizet többet.

Harmadik a nevetséges dminisztráció. Pl ismerősöm fajtatiszta frízei nem is léteznek papíron, mert hollandiából jöttek, csipp, miegymás. Hogy lehet így tenyészteni, kéremszépen, ha jó vérvonalat nem lehet behozni, legalábbis még 80 milliót rá kell fizetni, hogy egyáltalán papíron létezzen a ló...


Szóval tragédia ha megnézed külföldhöz képest, és a legrosszabb, hogy nemcsak pénz, de hozzállás is hiányzik.


A csikó ára meg a képességeitől függ, de tegyük hozzá a válság miatt a lópiac is padlón van. Egy hobbi csikó 100k, egy jobb se ér többet 250nél.

2010. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos mindent elárasztanak a 0-s sütésű lovak , amik lenyomják az árakat."

Na igen, sajnos pont be is mutattad azt a hozzállást, amiről beszéltem. Olyan nincs, hogy a 0ás ló lenyomja az árakat. Akkor neked sz@r lovad van, ha egy 0ás ló veresenyezni tud vele. Tenyészteni olyat kell, ami után 10 ember áll sorba, az tenyésztés, csakhát pénz kell hozzá. Mert tudok neked olyan tenyészkancát mutatni, akinek csak a fedezése fél milka volt, de kérték is már nem egyen külföldre a csikót, pedig még meg sincs. Semmi árlenyomsáról nincs itt szó...

2010. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy ilyen kioktatóan kéne írnod.

A 0-s lovak igenis csökkentik a keresletet a jó lovakra mert igénytelenek a vásárlók!Nem tudják a különbséget, mert lehet hogy nem is láttak még jót, nemhogy olyanon ültek volna.Egyébként az én kancám egy cornet obolenszky ivadékkal lett rakva.

2010. dec. 29. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a kupecek, meg az esztelen lógyártás miatt lementek az árak, bár ez mindig függ az évszaktól is, pl télen lemennek a lóárak, a takarmányé meg felfelé tart.

Én egy alapszinten jól belovagolt 4-5 éves paccért max 500 ezret adnék, ha papíros, ha nincs belovagolva akkor 400, a maradék 50-80 ezer meg megy az alapképzésre. 0ás jól belovagolt lóért max 300 ezret adnék.

Sajnos az emberek számára már nem fontos a származás, rengeteg selejt ló van, amik az esztelen fedeztetésekből származik, ezek egy része hobby ló lesz, másik részre a kupecek és az idő előtti vágó áldozata.

Az igazán jó származású és versenyző lovakat olyan 700 ezertől kínálják, határ pedig a csillagos ég. Pl a frízek tenyésztésében ( ha minden papírforma szerint történik) kínosan ügyelnek mindenre ezért is kérnek a 3 éves nyers csikóért 1 milliót, de már az is sokra tartja a csikóját, ha esetleg egy fríz az egyik felmenője, mert az már egyből 500 ezer és hiába 0ás, a sok hülye kiadja érte azt a pénzt, csak azért mert "hű, van benne fríz".

Nekem semmi bajom a 0ás lovakkal (nekünk is az van), mert remek hobby lovak lehetnek. A baj igazából a túlszaporításból van, mert sokkal több ló van a piacon, mint kéne, ezért mennek le a papíros árak. Persze mindenkinek megvannak az anyagi korlátai és céljai, pl én csak hobby lovazok, nincs szükségem hűde nagy származású és képességű lóra, nekem az is elég lenne, ha tudnám, ki az apja anyja.

Egy ló árát mostanában csak egy nagyon jó belovagoltsággal és jó versenyeredményekkel tudod feltornázni.

2010. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"másik részre a kupecek és az idő előtti vágó áldozata. "

----- idő előtti? mert szerinted egy 15 éves lónak a vágón kell végeznie? ő nem öregedhet meg boldogságban, MEGBECSÜLÉSBEN,és szeretetben? Szerintem neki is kijár a boldog öregkor...mint mindenki másnak..!!Legyen az 0-ás vagy fullapapíros ló.

2011. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit idéztél úgy értettem, hogy általában a "norvég vendégmunkásoknál" már 1-2 évesen "belovagolják, bekocsizzák" a lovat, tönkrevágva ezzel a lovak lábát, ami idő előtti vágót eredményez, mivel nem tudják eladni őket.

Hidd el én se támogatom a lovak vágóba küldését, ezért is írtam, hogy áldozatok.

2011. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!