Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Menyibe kerül egy ló?

Menyibe kerül egy ló?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2011. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

minde fajtát, nagy lóvat, pónit, igahúzót, sodrottat, csikót, mindenfélét beleértve:

kb 50.000-a határ a csillagos ég.

attól függ, mien a ló hattere, mire alkalmazható, milyen fajta, és ki adja el.

egy sima 12 éves magyar félvér olyan 140ezer.

egy mindenféle marhaságra betanított lipicai 800ezer is lehet.

éshát egy versenyképes fríz ló több millió.

2011. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

200 ezertől a csillagos ég, tisztavérű, származási lappal rendelkező fajta lovak 400 ezertől vannak, ár pedig innen megy felfelé képzéstől, versenyeredményektől, felmenőktől függően. 200 ezer környékén általában félvéreket lehet kapni, általában kupectől, sokat minden papír nélkül, pedig lóútlevet már minden lónak KÖTELEZŐ kiállítani.

Ha lovat vennél, akkor sokat nézz meg, próbáld ki, menj vissza többször, nézd meg a tartási körülményeket, a ló papírjait. Sose menj egyedül! Vigyél magaddal egy lovakhoz jól értő embert, esetleg állatorvost.

2011. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem veszek lovat, csak úgy megkérdeztem.

Azt hittem olcsó mert elég sokan vesznek csak úgy hobbira.

2011. jan. 2. 17:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Csikó vagy rendes nagy ló vagy póni..stb.

Egyik ismerősöm 80ezerér vett egy 3 éves nóniusz kancát ( lovardából ) Én a 6 hónapos csikómat anno 80ezerér vettem.

De attól is függ, hogy kitől veszik.. Ha jó ismerős tudnak alkudozni. (=

2011. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hát hobbira az igen gazdag unatkozó 50évesek, vagy az1 gyerekes elkénysztett szülők vesznek...én ezt a 2fajtát ismeremxD

hát annyira nem olcsó, de a vételára az olcsóbb, mint az eltartása!

2011. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk a tisztességes kutyatartás se olcsó mulatság, mert tenyésztőtől egy kölyök kb 80-ezertől a csillagos ég, akkor annak játékok kellenek, egy jobb minőségű táp, oltások, állatdoki, ivartalanítás, kiképzés, esetleg kozmetika..stb


Mellesleg, ha az ember dohányzik az is rohadtul tudja vinni a pénzt pl napi egy doboznál egy hónapban kb 14-17 ezer fajtától függően. Egy ló háznál tartva kb havi 20ból jön ki. Ha így nézzük, akkor már nem is akkora luxus. Ráadásul nagyon sok olyan lótartó van, akik nem a gazdag kategóriába tartoznak.

2011. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

egy ló felnevelése3 éves korig több mint 1 000 000 ft

140 000-ért nem lehet normális lovat venni, ezzel teszik tönkre a piacot, hogy elárasztják szar 0-s lovakkal.Aki nem akar vásárláskor több pénzt ráfordítani az nem vegyen lovat(tartásra sokszorosát fogja kifizetni)

2011. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző:

Most mért kell fikázni a 0-ás lovakat?

Van köztük sokkal jobb ló mint egyes extra papíros jó felmenőkkel rendelkező full fajtiszta ló...

Nem tom mi a F@szért kell lenézni az ilyen lovakat...

2011. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. Biztis valami pózer aki megengedhet magának egy sz@r papiros lovat..ugyan olyan a 0-ás mint a többi. Ugyan olyan édipofák! (=
2011. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!