Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok is menstruálnak?

Az állatok is menstruálnak?

Figyelt kérdés

Én ezt halál komolyan kérdezem! Csak mert az emlős állatoknak nagyon hasonló felépítése van, van méhlepényük is, de valahogy mégsem tudom róluk elképzelni. Igaz nőstény állatok sosem volt.

Ha menstruálnak, akkor az ugyanúgy van mint az embernél? Ha nem, akkor ők miért nem?


2011. jan. 15. 22:02
 1/9 ThodEE GoD ***** válasza:
95%
igen, pl kutyáknál tüzelés a neve :)
2011. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Persze, csak náluk tüzelésnek hívják. A lovaknál meg azt mondják, hogy sárlik.
2011. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
És persze más a ciklusuk... Már amelyiknek van.
2011. jan. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát bevallom,ezt nem hittem volna :) És rendesen véreznek is?

2011. jan. 15. 22:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy csak annyi a közös vonásuk az emberrel, hogy véreznek! :) Egyébként ellentétes folyamatot jelent, mert az állatoknál a vérzés, vagyis a tüzelés jelenti a termékeny időszakot. A nők meg ugye, menstruációkor pont nem termékenyek.
2011. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. jan. 15. 23:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az viszont külön érdekesség, hogy a patkányok, egerek és nyulak ellés után rögtön termékenyek, szóval ha folyamatosan pároztatva vannak, akkor gyakorlatilag nem "menstruálnak". Viszont ha sok nőstény patkányt tartanak egy légtérben hím nélkül, akkor összerendeződik a nemi ciklusuk és egyszerre fognak "menstruálni".
2011. jan. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megijedtem egyik nap, mert vért láttam a nőstény cicánk almában a kavicson. Remélem csak mensizett...
2011. febr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
De ha mi elvileg a majmokból fejlődtünk ki mint emberek, akkor a majmok is menstruálnak?
2012. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!