Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egzotikus állat tartásáról mi...

Egzotikus állat tartásáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én nekem van kutyám is meg cicám is. Ezek háziasított állatok. De én úgy sajnálom például, amikor madarakat kalitkákba zárnak be, pl. azokat a gyönyörű ara papagájokat. Ott repkedhetnének az eső erdőben gyümölcsöket eszegetve. Erre az ember befogja, levágja a szárnyát és berakja egy kalitkába. És mennyi elpusztul szállítás közben. De a kígyók és egyéb hüllők tartásával is így vagyok. Tehát lényegében a vadonból lakásokba hurcolt állatokról. Nektek mi a véleményetek?
2011. jan. 23. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak háziasított állatot tartok pont ezért. A papagáj repkedjen az esőerdőben, a kutya meg csaholjon az udvaron. Mindezek mellett vitathatatlan, hogy azok a papagájok baromi jól néznek ki, és tényleg feldobják a lakást.
2011. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ennél már csak párducok, gepárdok és majmok jobbak. vannak olyan gazdag emberek akik már nem tudják mire szórni a pénzüket és bezárnak egy pár négyzetméternyi helyre egy vadállatot. nálam ez állatkínzás, a hüllők, kisemlősök nem.
2011. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:

Az ara papagájok a kipusztulás szélén állnak, a vadonban géppuskával védik az élőhelyeiket. Otthoni tartásra csak tenyésztettet lehet vásárolni, és ezekre vigyáznak, mert nagy értéket képviselnek. Egy arapapagáj fióka eleve átesik egy drága laboratóriumi nemvizsgálaton eladás előtt. Biztos hogy vannak, akik kis kalitkába zárják ezeket a madarakat és levágják a szárnyukat, de általában nem ez a jellemző. Ezeket a madarakat szabadon szokták tartani a szobában egy ülőrúdon, nem kell levágni a szárnyukat vagy odaláncolni, maguktól is ott maradnak. Ha egy ilyen madár boldogtalan, elhanyagolják, akkor nekiáll kitépkedni a saját tollait.

Nagyon ellene vagyok én is az állatok nem megfelelő tartásának és a vadbefogásnak is, de azért nem minden egzotikus állat tartása erről szól. A hüllők nagy része is tenyésztett, eleve olyan kitenyésztett színváltozatokat tartanak általában, amik a vadonban életképtelenek. Egy hüllőnek nem is olyan nehéz megoldani a tökéletes feltételeket, mint egy nagypapagájnak.

2011. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A madarak vadon befogása tilos, és a hüllőké is. A fogságban szaporodott állatokra is külön engedélyt kell kérni, bejegyeztetni, chippelni, ha olyan fajta, erre van a CITES besorolás. Innentől kezdve azt hiszem nincs miről beszélnünk.
2011. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Visszakérdezek: kutyát nem lehet 1 négyzetméteres ketrecbe zárni, és ott tartani? Hát de. Nem az állat fajtájától függ az, hogy az ember hogyan tartja. Egyébként az is egy általános tévhit, hogy az állat olyan boldog a vadonban. Ott neki egész nap kaját kell keresni, betegségek, élősködők, ragadozók gyötrik. Nem azt mondom, hogy fogságben jobb lenne neki, de szabadon se fenékig tejfel az élet.
2011. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
12.38 A CITES csak a veszélyeztetett állatokra vonatkozik, a nem védett állatoknál nem ritka jelenség, hogy vadbefogottat árulnak boltban. Rengeteg hüllő, hal, garnéla és csiga kapható nálunk is, ami szinte csak vadonfogott. Ezek közül sok elég olcsó faj, amit nagy mennyiségben vásárolnak az emberek. Na ez egy komoly probléma szerintem. És az arapapagájjal ellentétben nem szokták észrevenni a dolgot, az emberek legtöbbjének eszébe sem jut, hogy egy 500 Ft-os halacska vadbefogott lehet.
2011. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Platypus, ez így van, de pl a kérdésben szereplő ara pont papír köteles. Madarakra vonatkozóan amúgy is van egy eu-s jogszabály, hogy unión kívüli országból nem lehet behozni semmiféle madarat.

Nem tudom hüllőéknél van e ilyen, de azt hiszem rájuk férne.

Az olcsó halnál szerintem nekem sem jutna eszembe, hogy esetleg vadon fogott. Ha mondjuk egyszer tengeri aksit akarnék, akkor ott tuti rákérdeznék a származásra, de az eladó meg simán letagadja és kész is vagyunk.

Sajnos ez olyan dolog, amit nem nagyon lehet kivédeni.

Szigorúbb szabályozás kellene, pl ilyen, amit fent írtam a madarak esetében, akkor talán visszább szorulna a vadbefogás.

2011. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szabadban nem tejfel az élet (ahogy írtad), de legalább szabadok és nincsenek bezárva. Fogságban eleve ingerszegény környezetben élnek, unatkoznak, nem tudják megélni ösztöneiket. Még akkor sem, ha egész nap foglakozik velük valaki. Ki? Egy ember? Normális ez? Nem!

Egzotikus állatoknak nem a cirkuszokban és az állatkertekben a helye!

2011. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!