Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Döglött állat esetén mi a teendő?

Döglött állat esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

pl. ha elütnek egy cicát, vagy veréb a pincébe berepül de ki nem talált és ott döglöt meg stb.

A napokban láttam, ahogy egy autó elüt egy cicát, mire felértem a lakásba az ablakból már nem láttam a cica tettemet, lehet nem volt komoly a sérülése, de mi van ha csak később éri el a vég. mit lehet tenni ilyen esetekben.


2009. febr. 5. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
szerintem ha a saját kedvenced, hívsz állatorvost, pénztért elszállítják (gondolom a szeméttelepre), ha kóbor állat, vagy eltemeted, vagy nájlonzsák és kuka. És a saját hörcsögeimet eltemettem a kertben.
2009. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elásod (ezt nem nagyon szabadna akárhova, de gyakorlatban a fene se törődik vele)

Kidobod a kukába (bár ezt sem igazán illene, elvileg veszélyes hulladék)

Hívod a közterület felügyelőket (asszem ők szállítják el, de nem tuti, ha a udakozót felhívod ők megmondják)

Esetleg elkutatod az állat gazdáját/ a baleset okozóját, vagyis aki felelősséggel tartozik az állatért/annak haláláért.

Otthagyod, idővel elbomlik, és ha senkit nem zavar, pl nem az út közepén van, akkor valszeg el se fogják onnan szállítani.

Nem törődsz vele, legyen más gondja.

Más variáció most nem jut eszembe.

2009. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 6. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a ház mögötti hátsó kertben van a "kedvencek temetője" ... ha valamelyik kedvencünk meghal(általában öregségben vagy balesetben szoktak), egy szemeteszsákba tesszük és ott ássuk el. Így mindig a ház mellett maradnak.... így van már ott 3 kutyánk,3 nyuszink, 2 teknősünk, meg talán egy hörcsögünk is... még nagyon gyerek voltam mikor láttam , hova temeti nagypapaám a legkedvesebb kutyámat, aki velem nőtt fel... mai napig pontosan megmutatom a helyét :(
2009. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a ház mögötti hátsó kertben van a "kedvencek temetője" ... ha valamelyik kedvencünk meghal(általában öregségben vagy balesetben szoktak), egy szemeteszsákba tesszük és ott ássuk el. Így mindig a ház mellett maradnak.... így van már ott 3 kutyánk,3 nyuszink, 2 teknősünk, meg talán egy hörcsögünk is... még nagyon gyerek voltam mikor láttam , hova temeti nagypapám a legkedvesebb kutyámat, aki velem nőtt fel... mai napig pontosan megmutatom a helyét :(
2009. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elnézést kérek a duplázásért, szaggat a netem
2009. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem házi kedvencről van szó, hanem az utca kobór cicájáról.
2009. febr. 6. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha annyira zavar fogj egy zsakot es temesd el valahova a ,kukaba dobas nem valami,melto utolso hely a halott alatok temetesere
2009. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
most nálam is ez aktuális.. az út közepén van egy döglött egér, napok óta... Lepik a legyek. Tudod ki fogná ezt meg?? Hát te lehet, de én nem :/
2012. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!