Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Aki hobby lovakon lovagolt...

Aki hobby lovakon lovagolt gyerek korától kezdve, az miért esik le a sport lóról?

Figyelt kérdés

Vagy nem ugyan úgy kell lovagolni minden lovon? ( térd szorít, csípő laza )

Ha egyszer megtanulok biciklizni, akkor bármelyik biciklivel tudok menni.

Vagy lovaknál másképp működik?


2011. jan. 29. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A ló nem egy bicaj, hanem élőlény, ráadásul minden egyede teljesen más.
2011. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a VV-os Szandika nyomán merült fel a kérdés, akkor azért esett le véleményem szerint, mert elég érdekesen ült a lovon, illetve nem ülte ki a vágtáját. Amit láttam az ügetéséből, az nem kifejezetten haladó lovasra hajazott.
2011. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szinte minden ló mozgása, irama, vérmérséklete más és más, tehát azért egy biciklihez ne hasonlítsuk őket...
2011. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem törvényszerű, inkább azt jelenti, hogy balf*sz a lovas, rosszul tanították, vagy túlságosan is hozzászokott 1-2 lóhoz.

Ha én átülök a kis sodrimról, az 170-es kisbérire, ott az első fél-1 órában szokni kell egymást, mert hosszabbat lép (más az üteme), más egyéniség, más stílusban lovagolták (ahogyan nincs két egyforma ló, ugyanúgy lovas sincs), más az érzékenysége. Szóval ez egy összetett dolog. Sőt sokszor más nyereg is lehet zavaró dolog, azt is meg kell szokni.

2011. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen a Szandikás esés kapcsán kérdeztem. Én úgy láttam mintha kapaszkodott volna a szárba. Mármint ügetésnél. Minket arra tanítottak hogy a kéz ökölbe van zárva ( amikor nem váltunk irányt) és a kápára majdnem hogy le kell tenni a kezet.

Akkor mégse tud lovagolni a csajszi csak a hátán megmaradni?

2011. jan. 29. 15:00
 6/14 A kérdező kommentje:

Jó egy állat más mint egy kerékpár. De aki annyira tud lovagolni ( a Szandika többször is hangoztatta ) az nem a lovat hibáztatja, hogy szemétláda, hanem visszaül azonnal a lóra és kijavítja a hibáját. Mert egy jó lovassal is előfordul hogy zúg egy nagyot, de szerintem a csajszi még nem tud lovagolni. Vagyis én nem nevezném annak.

Ti hogy látjátok?

2011. jan. 29. 15:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk baromira nem kellett volna tépnie a ló száját, nagyon köze nem volt hozzá, totál bepánikolt a pár vágtaugráskor, igaz kicsit mint ha megdobta volna a hátulját, de egy olyan lovasnak, aki évek óta lovagol ezt tudnia kéne kezelni és kiülni. Ha meg esés van, akkor vissza kell ülni, ha egyben van az ember, és nem bőgve elballagni...
2011. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem az a ciki, ha vki leesik, mivel az olimpikonok is esnek lóról, hanem az hogy nem ül vissza és elkezd hisztizni. Amúgy valószínűleg azért esett le, mert menőzni akart és az oktató többször is mondta h ne menjen messzebb a többi lótól stb. de nem fogadta meg. Amúgy azért volt fontos hogy sportlóról esett, mert ezzel inkább azt mondták el, hogy ő hobbilovakhoz van szokva magyarul egy igazi magyar hobbilovas aki felül otthon a parasztbácsi lovára és azzal tud menni de ez a szint egyenlő a nullával. Nem ült több vérmérsékletű lovon, meg a sportlovak érzékenyebbek, nem viselik úgy a helytelen segítségadásokat mint egy agyonkoptatott hobbiló és hevesebb vérmérsékletűen mint otthon Pityuka lova.
2011. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal cikibb hisztizni mint esni. :-D
2011. jan. 29. 22:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet valami jó lovas.Aki leesik az(legtöbb esetben)szerintem nem kezd el bőgni meg elfut 586734 km-re,és az eset után nem a lovat hibáztatja.Én is estem már mégsem kezdtem el bőgni azért mert mindenki látta,éppen ellenkezőleg,röhögtem az egészen a többiekkel együtt:D12/L
2011. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!