Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lecsaptam egy legyet, szétment...

Lecsaptam egy legyet, szétment a potroha és kis fehér kukacok másztak elő belőle. Miért?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gondolom a petéi
2011. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
na most rázott ki a hideg...
2011. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetris ***** válasza:

Elég nagyocska lehetett az a légy. Sok kukac jött ki belőle?

Remélem nem vagy budapesti.

2011. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:
100%
Mert a döglegyek nem petét, hanem kis kukacokat raknak le egyből. Azok az utódai voltak.
2011. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: Érdekes, ezt eddig nem is tudtam Tényleg zöld döglégy volt.


Tetris: Van egy rossz hírem...

2011. febr. 9. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:

"a döglegyek nem petét, hanem kis kukacokat raknak le egyből."

Ezt honnan szedted Platypus? Csak mert nem igaz. [link]

Szerintem nincs olyan légyféle, ami ne petét rakna. De talán olyan rovar sincs. Egyébként ezzel a jelenséggel én is találkoztam már, mikor leütöttem egy legyet, abból is vagy tíz kis fehér kukac mászott elő. Nekem egyből az jutott eszembe, hogy valamilyen élősködő, ami a légyben él. Meg amugy is ha csak az a néhány kukac lenne a légy utóda, akkor nem lenne annyi légy.

2011. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:

"Általában peterakók, de kivételesen ismertek lárva- és bábtojó kétszárnyúak is."

[link]

Van olyan légy, ami egyszerre egy halom petét rak le, és pár alkalom után megdöglik. Meg olyan is, ami folyamatosan potyogtatja a kis gusztustalan lárváit.


Olvasnivaló: [link]

2011. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Értem, köszönönm a felvilágosítást, erről nem tudtam. Annyit hozzátennék, hogy én sima házilégynél tapasztaltam a jelenséget, ami ugye petét rak, ezért még mindig ugy hiszem, hogy azok a légy parazitái voltak.
2011. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
Légyparazitáról még nem hallottam, de elképzelhető az is. Másrészről viszont a legyek határozása sem olyan egyszerű, ha nem vagy tapasztalt, akkor lehet, hogy a "sima házi légy" nem is Musca domestica volt.
2011. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
36%

Az a légy hordozta a föld maradék lakosságát amíg el nem múlik a 2012-es világvége és utána újra benépesítik a földet de ez már a Legyek Bolygója lesz!


Megmentetted az emberiség becsületét, legalább ha mi megdöglünk akkor más sem fogja birtokolni a Földet!

2011. márc. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!