Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Adnátok valami tippet? (bővebb...

Adnátok valami tippet? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, állatokkal foglalkozó pályát szeretnék választani.

Menhelyre rendszeresen járok segíteni.

Nyárra adnátok valami 'állatos munkát'?

Vagy hallottam már olyat, hogy állatorvosnál lehetnek ilyen idősek (akik komolyan gondolják ) pl gépelők.

Tanulnak csomó betegséget illetve azok kezelését.

Ez érdekelne pl.

Csepelen tudtok ilyen rendelőt, ahol bevennének?

Köszii.(K)


2011. febr. 18. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én állatorvos szeretnék lenni, itt és most bemásolom Neked a levélváltásomat egy állatorvossal:

Kedves állatorvosok! Azért írok, mert állatorvosi álmokat dédelgetek. 13 éves vagyok, már több állatom volt, jelenleg 2 törpehörcsögöm, 1 hullámospapagájom és egy édes havanese kölyökkutyám van. Mindig örömmel viszem a kutyámat oltásra a rendelőjükbe, amikor beleszagolok az állatorvosi rendelő illatába, úgy érzem otthon vagyok :-) Élvezettel olvasgatom a kirakott posztereket, amik szerintem nagyon hasznosak. Szeretem figyelni az állatorvosok eszközeit, és hogy mit hogyan csinálnak. És akkor mondanám a levelem lényegét, nagyon szeretnék a munkájukban segédkezni, mint segítő(nem mint rendes, hivatalos dolgozó, pláne ilyen fiatalon). Nem kérnék érte semmit a világon, csak tapasztalatot gyűjtenék, figyelném mit csinálnak, segítenék kisebb dolgokban, akár takarítok is :-) Hétköznap minden délután betudnék menni segíteni a délutáni rendeléshez. Egyelőre még csak próbálom kitűnően tanulni az állatorvosláshoz fontos tantárgyakat, de közben mint mondtam szívesen segítenék. Ez nekem nem pillanatnyi fellángolás, hanem komoly cél, azthiszem 5 éves koromtól állatdoki szeretnék lenni. Ha bejárnék segíteni, önöknek is jólenne(szerintem:-D ) és én is gyűjtögetnék még több ismeretet. Ha nem lehet, vagy nincs rá lehetőség az sem baj, én akkor is szívesen viszem majd önökhöz szurikra a kutyámat!!

Üdv: Vanessza


Ez volt a válasz:

Kedves Vanessza!


Az elhatározás és érdeklődés igen dícséretes, maradjon is meg

mindvégig, míg azon az úton haladsz, hogy állatorvos legyél. Szívesen

vesszük az érdeklődést és a segítő készséget, de talán még túl korai,

hogy ezzel töltsd el az idődet. Részünkről nem lenne akadálya a

nézelődésnek, és segítségnek , munkaügyi oldalról viszont nagyon

kellemetlen helyzetbe kerülhetünk, ha nem tudunk elszámolni a

jelenléteddel, vagy épp megsérülsz a rendelőben. Amennyiben

kitaratassz elhatározásod mellett, és felvesznek az egyetemre,

gyakornokként szívesen látunk rendelőnkben.


Sok sikert.

Kiss Kornél, állatorvos


13/L Remélem segíthettem így is :)

2011. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16 év alatt szerintem még ilyen nyári munkát sem vállalhatsz.
2011. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok.:)

Sajnos ez nem jött össze...:D

2011. febr. 19. 13:03
 4/5 Füles válasza:
én is úgy tudom, hogy 16 év felett lehet csak nyárimunkázni. addig sztem maradj csak az állatmenhelyeknél és utána érdeklődj esteleg. de mint az az állatorvos is írta nem bizti h egyáltalán szabade ilyenre igent mondaniuk :)
2011. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is kicsit csalódott voltam, de addig inkább csak tanulok és tanulok! Majd megyek akkor gyakornoknak, ahogy írta :)

Én is önkénteskedem a közeli menhelyen.

2011. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!