Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A párom "állat-gyűjtő", mit...

A párom "állat-gyűjtő", mit csináljak, hogy leszokjon róla?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, és amiket megvesz/hazahoz, azok hihetetlen édesek, imádom őket, de már így is zsúfoltan vagyunk tőlük, és mivel párom még iskolába jár, én fizetem az állatait, körülbelül 30.000 Ft/hó. Elegem van abból, hogy nem vehetek magamnak egy új cipőt vagy ruhát, mert hirtelen lett még egy nyúl, és kell az új ketrecre, még több kaja, vigyük oltásra, közben a másik beteg lett... Minden pénzünk erre a fura hobbira megy.

Már van 1 kutyánk, 2 nyuszink, 1 csíkos mókusunk, 6 macskánk, 1 akváriumunk kb 50 db hallal, 1 csincsillánk, 1 papagájunk, és etetjük a sünöket a kertben. 1 teknőst sikeresek elajándékoztunk már, de nagyon nehéz volt, mert csak olyan jöhetett szóba, akinél látogathatjuk... Meddig mehet ez így? Most pedig szeretne egy gekkót, de én nem adok rá pénzt, mert nagyon drága, és a tartása nehéz is és sokba is kerül, de persze ezen össze fogunk veszni. Mit csináljak?


2011. febr. 23. 17:53
1 2
 1/13 tetris ***** válasza:
100%

Ez tényleg rettenetesen sok állat. Muszáj lesz meghúzni a határvonalat, mert a fejetekre fognak nőni a problémák. És ha majd gyerek is lesz, akkor hogy fogjátok bírni?

Azt hallottam, hogy ez egy pszichés betegség, amikor valaki így gyűjti az állatokat. Ennek érdemes lenne utánanézni.

A sarkadra kell állnod, és vállalnod kell akár veszekedés árán is, hogy több állatot nem hozhat haza.

2011. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


A helyedben ezeket az állatkákat megtartanám, én is imádom az állatokat, de ez már valóban szép mennyiség:).


A gekkón még elgondolkoznék, de aztán lehet, hogy stop.:)

2011. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Előző vagyok.


Én értem hogy most suliba jár, de remélem később beszáll majd az állatgondozásba.:)

2011. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg egyfajta pszichiátriai betegség,bár inkább idősebb,egyedülálló embereknél szokott jelentkezni.

Tényleg meg kéne kérdezni erről egy szakorvost.

2011. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A gondozással nincs baj, fiú létére takarítja az almokat, cseréli a vizeket, eteti az állatokat, tőlem csak a finomságokat meg a simogatást kapják:)

Csak már túlzás, hogy minden pénzünk erre megy. Persze, hogy a jelenlegieket megtartjuk, imádom ahogy a nyuszi rohan keresztül a lakáson, és mindenhova követ, vagy a mókus a kezemből eszik. A gond az, hogy lány létemre nem járok fodrászhoz/kozmetikushoz/manikűröshöz/ruhát vásárolni, mert nem jut a sok kaja, alom, oltás, vitamin miatt, amit a barátom állataira költünk, és ha lesz még egy, akkor már fűteni sem fogunk tudni.

2011. febr. 23. 18:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez esetben valóban mondd meg a barátodnak, hogy stop!

Ez így ebben az esetben teljesen érthető. Akármilyen állatbolond vagyok, azt gondolom, ha már az alapokra is alig jut (fűtés,élelmiszer,...), akkor kell tudni megálljt parancsolni:).

2011. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Javasolnék még két kutyát, egy kistestű törpemalacot, egy-két gabonasiklót néhány lovat és kész a "magánzoo".

:))


No de komolyra fordítva: le kell ülni megbeszélni, hogy tiszteled és elfogadod az ő állatszeretetét, hisz eddig is van már sok állat, de most már megálljt kellene parancsolni, mert ez sok

2011. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem is értem. :O A helyedben semmiképpen nem vennék gekkót, majd duzzog egy kicsit és megbékél. Vagy ha nagyon akarja, akkor mondd meg neki, hogy oké, de akkor az összes állatot ő finanszírozza.

Egyébként nem tudom hogy bírjátok, nekem 4 cicám és 3 teknősöm van, de már másból sem állok ki, csak abból hogy takarítok/etetek/fésülök stb... :S

2011. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
hát hat macskának az alma nem lehet szuper szagu mond meg neki határozottan hogy tul sok az állat mondjuk 2 kutya akvárium és a mókus de képzelem mien lehet munka után haza érni ennyi állatra mond meg neki hogy tulsok
2011. febr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gfero ***** válasza:
61%
cseréljétek le a hat macskát gekkora mert 6 macskát fenntartani az nem semmi.valamit valamiért.ez már egy úgymond betegség és erről nehéz lesz leszoktatni .evvel nem azt mondom hogy nem jó de csak akkor ha meg van rá a keret és nem máson kell spórolni meg ami a legfontosabb a hely mert nem tudok elképzelni 6 macskát egy házban csak le kell ülni és komolyan megbeszélni a párodal.
2011. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!