Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit teszel, ha látod, hogy...

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

Figyelt kérdés
Viccesen hangzik, de most tényleg???
2011. febr. 27. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem természet dolga állatot nem bánthatod..És neki is kell valamit enni :)

De szerintem lesz ki jobb választ ad:)

2011. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tusom, vicces kérdés, de most hirtelen eszembe jutott:)
2011. febr. 27. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy védett, csak rád vonatkozik, te nem bánthatod egyiket sem. Védett állat ehet védett állatot, növényt is. Furcsa lenne, ha mindegyik nyomában koslatna egy vadőr, aztán mondaná, hogy a-a, azt nem eheted meg :)
2011. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmit.
2011. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tinker Bell ***** válasza:

Hogy mit csinálok amikor látom, hogy egy Magyar vakcsiga éppen csócsálja a Bordapáfrányt?

(Pontosan egy az értékük)


Semmit! Nem vagyok köteles és nem is tudhatom fejből az összes védett állat és növényfajt Magyarországon. Még ha tudom is, hogy az amit éppen eszeget védett, fogom és átrakom egy másik növényhez?


[link]


vs.


[link]


De egyébként érdekes kérdés! =o)

2011. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
...és ha ezt a védett állatot ezután egy védett őserdei törzs utolsó két tagja zabálja meg?És ezt a két embert felzabálja ezután a semmiből előkerülő,kipusztultnak hitt jávai tigris?Na akkor mi van???
2011. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Felszólítom a védett állatot, hogy védettsége nem jogosítja fel, törvénybe ütköző cselekmény, jelen esetben egy védett növény elpusztítására, elfogyasztására.Ha mindezek ellenére nem hagy fel, gyalázatos cselekményével,földre teperem, mancsait hátra bilincselem és a rendőrség megérkezéséig a helyszínen tartom.

Gergényi Péter

2011. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az élet nagy kérdései:)
2011. febr. 27. 15:31
 9/10 Platypus ***** válasza:
Vannak olyan állatok és növények, amik azért kerültek védettség alá, mert valamelyik fokozottan védett faj táplálékai. A védettség az emberektől véd, nem az univerzumtól. A ragadozók ugyan elpusztítják az egyedet, de a populáció egészére jó hatással van, ha a gyengék kihullanak a rostán. Kihalás szélén álló élőlénynél előfordul, hogy ez is probléma, olyankor tenni is szoktak ellene a természetvédők (már ha van rá pénz). Például szoktak patkánymentesíteni ilyen célból, vagy a gulyajáró madarat is irtották, mert veszélyeztetett valami végveszélyben lévő poszátát.
2011. febr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen evidens!

A be nem avatkozás törvénye messzemenőleg felülírja ezt, tehát a válasz, ahogy előttem is írták:

Semmit!

2011. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!