Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lesz valami a szürkemarhából?...

Lesz valami a szürkemarhából? Vagy úgy jó magyarosa elszúrjuk? Na és a többi Őshonos állatfajtánk? Belőlük tartanak külföldön? Tudjuk őket népszerűsíteni?

Figyelt kérdés

Szerintem a legértékesebb magyar állatfajta.

Modják is sokan,hogy szaporítani kell(ene).

Sikerülni fog? Elszúrjuk?

Mi megbecsüljük egyáltalán?

Külföldön hallottak egyáltalán róla?

Az jutott eszembe ,hogy ha talán külföldön felkarolnák talán nagyobb biztosságban lenne,mint idehaza.

nem is a szakaemberek meg a tenyésztők miatt. Inkább az "okos döntéshozók" miatt. Tudják egyáltalán mekkora érték. Miért van még mindíg ilyen kevés belőle?

Jó,növekszik a számuk,de attól tartok,hogy ezt is eljátszuk majd.

Nagyobb biztonságban lennénnek a magyar fajták ha külföldön is megbecsülnék és tenyésztenék őket? Félő, hogy eljátszuk az értékeinket?


2009. febr. 23. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán ide tartozik a kérdés. A szürkemarha majdnem eltűnt Magyarországról, mostanában elkezdték tenyészteni, illetve a hús is elérhető áron már ott van a nagyobb kereskedésekben. A külföldön ismert hús a mangalica, mangalitsa néven forgalmazzák az USA-ban, de főleg Ausztria tenyészti őket. Van még belőlük Franciaországban, Kanadában.

A szürkemarha az egyszerűbb tartása miatt pont illik ebbe a gazdasági helyzetbe, a gazdák hamar rájönnek, hogy megéri tartani őket. Állítólag nem egy helyen vannak már csordák.

Én a szürkemarhát tartom a világ egyik legszebb állatának.

2009. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szürkemarhát nem sikerült idejében "magyarosítani", így valóban van más országokban is. Én októberben találkoztam eggyel, egy osztrák menhelyen! Nagyon kedves volt, fél órán keresztül követett, én meg persze majdnem szívgörcsöt kaptam, mikor először megláttam a hátam mögött. De aztán csak jött és jött és a végén megsimogattam. Valószínűleg csak ennyit akart, mert utána elballagott.:))
2009. febr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudtam hol tegyem fel a kérdést.

tudom,hogy nő a kereslet iránta és egyr több helyen tartják,de ez sajnos még nem jelenti azt,hogynem fogjuk elszúrni.

Nem sikrült magyarosítani. Miért,máshol más néven tarták a sajátjuknka?? Egyébként Hungarikum.

A világ egyik legjobb szalonája egy spanyol márkájú termék amit a MI mangalicánkból csinálnak.

Nekünkmirt nem sikerül ilyen szinten érétkesíteni?Miért vagyunk ilyen bénák? Mi iért nemtudunk hasznot kovácsolni belőle.

Félő,hogy a szürkmrhával is lesz. "elveszik tőlünk"

előnye,hogy legalább tartani fogják töben és nem kell attól tartani,hogy megint a kipusztulás szélére kerül.

Kétség kívül igazán nemes állat.

2009. febr. 24. 20:06
 4/4 A kérdező kommentje:
reméltem kicsit többen fognak írni.
2009. febr. 24. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!