Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A békák eltávolítására megoldá...

A békák eltávolítására megoldást tudtok?

Figyelt kérdés
A tavalyi esős év miatt több árvíz volt felénk és 30 cm-es víz áll a kertünk felében és a szomszédéban és a békák ezt kihasználták és hihetelen gyorsan elkezdtek szaporodni. Mostanra rengetegen vannak. A legfőbb baj, hogy annyira hangosak esténként, hogy az szinte elviselhetetlen. Tóparton nem tapasztaltam ilyet. Nyáron tuti, hogy nem lesz alvás nyitott ablaknál. A vizet eltűntetni nem lehet sajnos. Megölni meg sajnálnánk őket.
2011. ápr. 7. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
gyűjtsétek be és vigyétek el valami tóba ha van a közelbe,így megölni nem kell
2011. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
muszály lesz összeszedni és elvinni őket valami tóparta ahogy az előttem szóló írta. de amúgy meg ha pl feljönnek a házig akkor sózzátok be a járdát. nállunk a faltövén voltak és besóztuk azóta nem látok ott békát:D
2011. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20:53 vagyok,nálunk is sok béka volt de annyira nem voltak zavaróak hogy elvigyük,nappal szerettem velük játszani,de este a tücskökkel együtt azért zavaró tud lenni,de nem visszük el a tóhoz mert ott van nagyon közel visszajönnének:P
2011. ápr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát mire összeszedjük őket... Meg rengeteg ebihal van. Azokkal nem lehet mit kezdeni. Ha elvisszük a kifejletteket úgyis ott lesz az utánpótlás. Majdcsak kiagyalunk valamit, vagy esetleg kapok itt jó ötletet. A házig amúgy szerencsére nem jönnek fel.
2011. ápr. 7. 21:17
 5/8 Platypus ***** válasza:
Természetkárosítás nélkül nem tudod megoldani a problémát. Minden kétéltű védett, az elpusztításuk törvénybe ütközik. Amíg víz van a kertetekben, béka is lesz benne, ezzel nem lehet sok mindent csinálni. Ha veszel pár kacsát, akkor talán abajgatják annyira őket, hogy egy részük odébbáll, de pont estére be kell csukni a kacsákat.
2011. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, amíg víz lezs a kertben, addig béka is. A felnőttek összeszedésével lehet próbálkozni, de esélytelen, mert baromi gyorsak. Az ebihalakkal meg végképp nem tudsz mit csinálni. Én a helyedben megpróbálnám élvezni, hogy házhoz jött a természet. Meleg nyári napokon be is lehet feküdni közéjük a vízbe és élvezni az éneküket. :)
2011. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jelenleg békamentési szezon van, mert nagyon sokat elüt az autó amikor egyik oldalról átkelnek a másikra. Örülj, hogy neked a lábad se kell kitenned, és megmentettél egy csomót, egyébként hívd fel a helyi nemzeti parkot,tudnak-e segíteni, hátha valamelyik rész hiányt szenved békából, és átszállítják őket.
2011. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet jönnek a kacsák maguktól. Kis ökoszisztéma alakul ki a kertben lassan :D Én szívesen adnék bárkinek, ahol hiány van, vagy hallgatni szeretné őket. Nekem sérti a fülemet annyira hangosak. Megyek is megpróbálok párat kifogni és elvinni egy tóra.
2011. ápr. 10. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!