Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ugye a pesti Állatkertben nem...

Ugye a pesti Állatkertben nem kínozzák az állatokat?

Figyelt kérdés

Tegnap, a jó idő miatt kimentünk az Állatkertbe. Nem először járok ott, utoljára azonban csak 3 éve voltam. Viszont most tűnt fel (vagy régen nem volt minek feltűnnie?), hogy egyes állatok, pl az elefánt, vagy az orrszarvú, kegyetlenül le vannak soványodva. Az elefáninak konkrétan körbe tudtam volna rajzolni a csontjait. És a parasztház udvarában az a kutyus ugye nem fekszik 0-24-ben abban a 3*2 méteres kis lyukban, és a gondozók viszik őt sétálni, és hagyni szaladgálni, ha már a nyitvatartási időben ott kell kedvetlenül sínylődnie? És ugye, a langúrokat is ki szokták engedni, mikor bent az épületben 40 fok van, kint "csak" 30, és az összes ott ül az ablakban, és bámul kifelé (van kifutójuk)?


Szeretném hinni, h az Állatkert jó, és ezekre mind van magyarázat...


2011. ápr. 21. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
És mért is szeretnéd hinni, hogy az állatkert jó? Főleg a pesti, ami a város közepén van, igazából rég túlzsúfolt. Nem, az állatkert nem jó, hanem elsősorban egy szórakoztató létesítmény. Azt meg fogadd el, hogy te meg olyan szemét emberke vagy -és ez nem konkréten rád vonatkozik, hanem MINDEN emberre- aki bizony hasznot húz az állatok szenvedéséből, ha nem az állatkert kapcsán, akkor ott vannak a gyógyszerek, élelmiszeripar stb.
2011. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem fogadom el. Egy bizonyos szintig igazad van, már eleve nem lehet jó egy mesterséges környezet a város közepén. DE! Az állatkerteknek egy csomó pozitív oldala is van, pl. fajok mentése. És ha már olyan "szemét" vagyok, h "hasznot húzok" belőlük, lásd fizetek a belépőért, akkor elvárom, hogy a lehető legjobb körülmények közt tartsák őket.


Nem azért tettem fel a kérdést, h megkapjam, h minek járok állatkertbe, hiszen az egy bűnös hely. Az ilyen jellegű hozzászólásokat mindenkitől kérem, h mellőzze.


A gyógyszeriparral kapcsolatban nem tettem fel kérdést, nem fűzök hozzá véleményt, nem ide tartozik.

2011. ápr. 21. 09:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig válaszolt a kérdésedre. Az állatkert nem jó. Sajnos így van. Én is imádom az állatokat, de ahogy egyre nagyobb lettem, már nem olyannak láttam, mint régen. Már láttam a rácsokat is, hogy az állatok kedvetlenek, unatkoznak, körbe-körbe járnak (ami az un. ketrecőrület jele). Tök jó, hogy láthat az ember olyan állatokat, amiket egyébként csak a TV-ben, de emellett ez valahol kínzás is, főleg a nagytestű állatoknak, akik természetes környezetükben 50-60 kilométert is bejárnak naponta. Pl. tigris, elefánt. Sok állatfaj van, akik nagy csoportokban élnek, de az állatkertekben egyedül, vagy kisebb csoportot tartanak együtt.

Nem akarlak elszomorítani, de minden vadállatnak a vadonban a helye. Csak ott lehet boldog. Az állatkertek rengeteg pénzt kaszálnak a látogatókon, plusz még a kormány is pénzeli őket.

2011. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én ezt tudom. Tisztában vagyok vele, de ettől még nem lesz kevesebb állatkert a világon. És ettől függetlenül lehetne etetni az állatokat. Most nagyon úgy tűnik, mintha mindenki azt hinné, hogy én az állatkertet tartom a világ legjobb dolgának, pedig nem. De, ha valaki állattartásra adja a fejét, legyen az papagájtartó, kígyótartó, akármi, ami nem háziasított állat, ugyanezt teszi, mégis akkor ítélkezik felette a nép, ha nem teremt nekik minimálisan elégséges környezetet. És ez volt a kérdésem lényege.. Hogy tényleg jól látom-e, hogy nem gondozzák úgy ezeket az állatokat, ahogy az elvárható lenne az Állatkerthez képest, nem a szavannához, dzsungelhez, akármihez képest.
2011. ápr. 21. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Etetni szerintem normálisan etetik az állatokat, tehát lesoványodva maximum betegségtől, depressziótól lehetnek (ha jól láttad egyáltalán).

Hát, hogy a kutyával foglalkoznak-e... A gondozóknak ez egy ugyan olyan sz@r munka, mint bármelyik másik, güriznek rengeteget. Ha valaki van annyira jó fej, akkor kiengedi és elszaladgál ott. Sétáltatni biztos, hogy senkinek nincs ideje. A langúroknak nem biztos, hogy van kifutójuk, mert ahogy mondták, a főváros közepén nincs hova terjeszkedni, állatból viszont egyre több kell, merthát az emberek azért mennek.


Ha már itt tartunk, érdemes megnézni a Sóstói állatkertet, féyévekkel megelőzi a Budapestit. Mindennek tisztességesebb a helye, normálisabbak a körülmények. Persze, ez sem a vadon :/

2011. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
a nyiregyházi állatkerteben voltam legutóbb és ott meg az elefánt ringatta magát, gondolom ő is depis volt és így nyugtatta magát
2011. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek állatkertbe járni,mert egyre inkább újulnak meg, a ketrecek már eltűntek, az állatok szerencsére szaporodnak, és ha nem lennének állatkertek, már sokkal több fajjal lennénk szegények, ugyanis most már az állatkertek legfontosabb szerepe a fajok mentése, szaporítása, és talán visszahelyezése a természetbe (már ha lenne hová visszatelepíteni őket). Úgy gondolom a pesti állatkertben nem éheznek a lakók, de fogadj örökbe állatkát, és akkor a te pénzedet az etetésére fordítják.
2011. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, kevés mozgás mellett nem szabad túletetni őket, de az elefánt tényleg ijesztő volt. A langúroknak volt kifutó, ki is volt írva a külső területre a nevük, és volt átjáró a házba, de zárva volt.


Az örökbefogadás mind szép és jó, ha az ember rendelkezik jövedelemmel, és nem egyetemista az ország másik felében:) Ha tehetném, a kutyust úgy örökbefogadnám, hogy el is vinném onnan.


Köszönöm mindenki válaszát!

2011. ápr. 22. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem régen jártam a Budapesti Állatkertbe. Én is láttam az elefántot, gondolom Assamot láttad. Nem éheztetik őket, van az elefántoknál amikor úgymond a "húsúk" lejebb van, így a csontjaik kicsit jobban látszódnak... Vagyis remélem, hogy így van.

Különben én is egy-pár állatnál ki voltam akadva, hogy milyne kicsit a kifutók, több állatnál alig van mozgásterük.

Nekem tetszett az állatkert, mondjuk azért sjanálom szegény állatokat ott bent.

2011. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!