Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi volt előbb; a tyúk, vagy a...

Mi volt előbb; a tyúk, vagy a tojás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 20:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Bocs, de a kérdésben szó sem volt tyúktojásról.

Akkor tegye fel a kérdező pontosan a kérdést, ha így gondolta. De én ezt nem tudhatom,mert nem vagyok telepata. Tehát én csak azt tudom értelmezni ami le van írva.

2011. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

A kérdező azért tette fel így a kérdést, mert ez A nagy kérdés. Az örök, megválaszolatlan kérdés, és pont így szól: mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?


De ettől szokás tudni, hogy a tyúkról és az ő tojásáról van szó. Tudósok próbálnak sok-sok éve erre válaszolni, gondolod, hogy elfelejtették, hogy dinoszauruszok is éltek a földön, illetve a hüllők is tojással szaporodnak? Nem hinném.

2011. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:

Ha már ez A Kérdés, akkor a tudósok elég rosszul teszik, hogy időt és energiát fektetnek bele, hogy foglalkozzanak vele. Ez inkább csak amolyan költői kérdés, szállóige-féle, szerintem senki sem vár rá magyarázatot.

Mellesleg az evolúció folyamata lassú, senki ne úgy képzelje el, hogy egyszer csak ott lett egy tyúk, és rakott egy tojást, vagy fordítva.

2011. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Pedig a civilizáció kezdetétől foglalkoztatja az emberiséget, és igen, valójában nem is az a lényeg, hogy a tyúk vagy a tojás volt-e előbb... Hanem a teremtés, az evolúció folyamata.
2011. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
joco930122, meglepődnél, hányan kutatják a kérdésre a magyarázatot. :)
2011. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerre voltak.
2011. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 20:56:

A válaszod alapján a tyúkon kívül egyik másik madár sem tojik tojáshéjjal rendelkező tojást, ha „a tojáshéj létrejötte egy olyan fehérjén múlik, ami kizárólag a tyúk petefészkében található meg”.

tegnap 21:40:

Engem a tudományok témakörben szépen kiokítottak, hogy ez valójában egy matematikai probléma is, ahol A esemény meglétének előfeltétele B esemény megléte és B esemény meglétének előfeltétele A esemény megléte. Így valóban problémának minősül, de biológiai értelemben, ahol a kérdés valóban a tyúkról és a tojásról szól, már rég meg van oldva.

-------------

Mi az a momentum (evolúció, fajfejlődés szempontjából), amikor a tyúk őse már tyúknak tekinthető? A fajok közti átmenetek kérdése mindig is nehezen megválaszolható kérdés volt, de tegyük fel, hogy az ovocledidin fehérje megjelenése jelzi a mai tyúk kifejlődését az „őstyúkok” közül. Ekkor van egy „őstyúk” populáció, ahol még nincs jelen ez a fehérje, az egyik „őstyúk” egyik petesejtje mutációt szenved, benne kialakul ez a fehérje. Így az ebből a petesejtből fejlődő új tyúk már nem „őstyúk”, hanem tyúk lesz. Szóval az egyik „őstyúk” olyan tojást tojik, amiből tyúk fejlődik. Így a tojás volt előbb.

(Bár az ovocledidin fehérje hiánya miatt az a tojás, amiből az első tyúk kikel, igazából még olyan tojás, mint a többi „őstyúké”, és csak a tyúk lesz képes olyan tojást tojni, amilyen egy tyúk tojása.)

2011. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
61%
Az Ur teremtete a tyukokat is,miert olyan nehez ezt felfogni?
2011. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Mert ennyi erővel teremthette volna a tojást is előbb, amiből majd egy tyúk kel ki.
2011. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
A dinoszaurusz tojás. :)
2011. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!