Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Libáim 3 és fél hete ülnek a...

Libáim 3 és fél hete ülnek a tojásokon. Lesz ebből még valami?

Figyelt kérdés
úgy olvastam hogy kb. 3 hét után kelnek ki a kislibák, most akkor számíthatok még kelésre vagy nem?
2011. ápr. 28. 16:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,akkor holnap kora reggel meg is nézem,de nagyon remélem hogy holnapra már lesz kikelve pár. biztos hogy csipog ha rázom?? (persze nem nagyon)
2011. máj. 10. 19:03
 12/18 anonim ***** válasza:

Azt mondom, inkább ne törd meg, mert eszembe jutott a kisliba, akit írtál. Még fejletlen, lehet a többi is. Hisz pelyhesnek kellene lenniük. Lehet nem akkor ült meg, amikor láttad?! Éjjel még valamikor kijön, ha még tojik. Hagyd még ülni egy hétig, aztán majd lesz vmi.

Azért lámpázd meg. És írd meg mi volt. Meg is mozgathatod, h hallasz-e csipogást.

Ha csipog él, ha nem, akkor, vagy belefulladt, vagy valamiért nem fejlődött ki. De lehet a tiedek még nőnek. Mekkora volt a meztelen? Volt már akkora, mint egy frissen kelt kelt liba?

2011. máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha alszanak, nem csipognak - és ez a rázogatás nem jó ötlet.
2011. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

ma rázogattam de semmit sem hallottam, a tojások elég nehezek voltak bár nem tudom ez mit jelent volt benne vagy 2 amiben lötyögött valami, akkor az záp?? vagy csak még a vér van benne? az nem lehet hogy nem ültek rajta eleget mivel szegény 3 tojóm egyszerre ült le és mindig ült rajta valaki, nagy csata is ment azon hogy ki alatt van több tojás. a kisliba szerintem elég nagy volt, igazából nem is tudom miylennek kellene lennie,ez az első keltetésem.


amugy még fognak tojni a libáim?? 45 tojást tojtak eddig de abból csak 20 volt jó mert akkor még nem volt gúnárom, ha esetleg tojnának még keltetőgépben eredményesebb lenne a keltetés?

2011. máj. 11. 09:53
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha olyan érdekes, lötyögős hangot adott ki, mintha vmi sűrű folyadék lenne benne, akkor az záp. A liba 50-60 tojást tojik évente.

Ha harcoltak, akkor szerintem meglehet, hogy nem ült rajta rendesen, és hol kihűltek a tojások, hol melegen voltak.

Várj még, lehet, h későn ült meg rendesen. Azt szokták mondani, hogy a kacsa-liba, olyan, mint a c..nygyerek, megmarad mindenhol. Lehet még fejletlen. Másra nem tudok gondolni a pucér kislibából ítélve. Bár kacsáim szoktak kelni, libám még nem volt, csak a szembe szomszédnak van, ő szokta mondani mi van velük.

2011. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
hát mostmár mindegy, ma megnéztem öket a 12böl vagy 8 záp volt foggalmam sincs miért, egy kislibát nagyon sajnáltam a 12ből 1 volt kisliba:( és sajnos igy hogy felbontottam elpusztult, de nem tudo hogy fejletlenség miatt vagy ez természetes de tele volt ilyen sárga izével meg még vér is volt de a kisliba már teljesen ki volt fejlődve, annyira sajnáltam hogy miattam halt meg lehet ha még 3 napot ül kikelt volna de már nagymamám nagyon ideges volt hogy már 4 és fél hete ülnek és hogy tönkre fognak menni. akkor még egy kérdés ezéven még lehet keltetnem vagy már nem?
2011. máj. 11. 19:40
 17/18 anonim ***** válasza:

Az amit láttál természetes, azzal a lötyivel táplálkozik a kisliba. De jóval később ülhetett meg a liba, mint gondoltátok (rendesen), mert ahogy leírtad, még egy hét kb míg kikelt volna.

Nagyon ritka, ha kétszer ül meg egy évben.

keltetőt lehet készíteni házilag, guglizd ki, és nagyobb biztonságban kikelnek. A sok záptojás két lehetőség miatt lehet, 1, hogy nem ült rajta rendesen a liba, és hol melegítette, hol nem, 2, a gácsér nem túl jó.

Sajnálom a kislibát, de kétlem, hogy kikelt volna, mert, ha kipukkan a záptojás, akkor otthagyja a rendes tojásokat is. Ha több libát ültetsz, úgy ültesd őket, hogy vagy ne lássák egymást, vagy ne tudjanak egymáshoz menni.

2011. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, van keltetőgépünk azért gondoltam erre csak nem tudom hogy esz e még e-nyáron elég tojás bele. a gúnár szerintem jó volt elötte 2 héttel hoztam bár lehet hogy emiatt lehetett valami. mint mondtam 3an ültek rajta mert eredetileg 24 tojás volt csak valahogy eltüntek nem tudom mi vihette el, aztán meg már nem volt szivem elviinni onnan őket. de nagyon sokszor tapasztaltam hogy egymás alól lopkodják a tojásokat de nagyon odaadóan ültek rajta pedig még fiatalok.
2011. máj. 12. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!