Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyek azok a vágóhidak...

Melyek azok a vágóhidak Magyarországon, ahol az állatokat, úgymond emberséges módon tartják és vágják le?

Figyelt kérdés
Még annyit, hogy milyen termékeket forgalmaznak? Nem leszek vega, de olyan állatot sem fogok enni, aki életében, és a "kivégzésén" sokat szenvedett...
2011. máj. 13. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:

és, ha valaki eléd rak egy szelet húst, és azt hazudja humánusan halt meg az állat, úgyis megeszed nem? Szinte mind1.....


Aki ért hozzá, pl. egy hentes, ő már meg tudja mondani hogy hogyan halt meg az állat. Egy humánusan leölt állatnak sokkal élénkebb a húsa, meg még nem is tudom mi.

Tehát van különbség hús-és hús között, de te úgysem tudod megállapítani. A hentes üzletben meg azt hazudnak neked, amit akarnak.

2011. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értesz, és ne ítélkezz felettem, ha nem ismersz. Mivel falusi vagyok, és igenis itt vannak disznóvágások (stb.) nem hinném, hogy olyan fontos lenne nekem ez az információ, pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Ellenzem az állatkínzást, csak sajnos kisember vagyok, nem tudok tenni semmit ellene. :(
2011. máj. 13. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
de, miben ítélkeztem feletted?:S:S Mert elnézést, ha úgy érzed, nem állt szándékomban!
2011. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan kérdés, amire sosem fogod megkapni az őszinte választ sajnos.
2011. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen nem létezik. A vágóhíd egy profitorientált vállalkozás, nem fog az állatok jólétére pénzt költeni. Elég neki, ha túlélik amíg kell, jobb esetben még betartja a hivatalos szabályozást és annyi.
2011. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

21:44-nek!


Első vagyok, és nincs igazad. Mi ezzel foglalkozunk, nincs vágóhidunk, de húsboltjaink vannak, apum hentes.

Bizony léteznek EU-s vágóhidak és úgy működnek, hogy hizlaldában "játszószoba" van nekik, hatalmas autó gumikkal, láncokkal, falra szerelt vakarózókkal. Ott te sz@rt nem találsz folyamatosan tisztítják a helyüket.

Mikor szállítják őket a vágóhídra nyáron vízzel permetezik őket, hogy ne pusztuljanak meg a melegtől.

Ennek az a célja, hogy minél stresszmentesebben kerüljön az állat oda, hogy sajnos végül levágják. Ezért is írtam, hogy van különbség a stresszesen, és viszonylag stresszmentesen leölt állat húsa között.

A vágóhídon pedig áramütéssel kábítják, majd szúrják. Gyakorlatilag alig érez valami, mivel az áramütéstől abban a percben önkívületi állapotba kerül.


Sajnos még kevés ilyen van, de remélhetőleg egyre több lesz, mert én is/mi is annak a híve vagyunk, hogy ha már csináljuk akkor azt tegyük a lehető leghumánusabban.

2011. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes, ahány ember, annyi vélemény :D Nem szabad pesszimistának lenni, vannak ilyen helyek.. csak nagyon kevés és nem tudom hol:S Az a baj, hogy ha én egyedül olyan állat húsát veszem meg, amit humánusan tartottak/öltek, attól még a többi ember ugyanazt fogja venni, és nem változik semmi...
2011. máj. 14. 18:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Viszont olyan jó tudni, hogy az a sült hús (csak a sült) ami az asztalra kerül, az boldog állatokból lett. Nekünk csak tyúkjaink és disznóink vannak...sajnálom, hogy máshol nem élhetnek úgy az állatok, mint itt. Annyira nem is kerülne többe az eltartás, nem?
2011. máj. 14. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát...nekem boldog állatot enni sem okoz örömet. Elvégre ugyanúgy meghalt szegény. Sőt, valahol még morbidabbnak is tűnik, hogy annak örüljek, mielőtt meggyilkolták legalább boldog volt. Ennyi erővel az a gyilkos aki boldog embereket öl meg, az kevésbé bűnös, mint aki boldogtalanokat? Én nem eszem semmilyen állati eredetűt, vegán vagyok. Így ártok a legkevesebbet legalább.
2012. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Legkésőbb a vágóhídon minden állat szenved. Csak képzeld magad a helyükbe. Pl. Nézd meg az Earthlings c. filmet az megkönnyíti a dolgot :-(

[link]

2012. jún. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!