Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tudni a Dermestidae...

Djo kérdése:

Mit lehet tudni a Dermestidae bogárról/lárvájáról?

Figyelt kérdés

Van egy apró fekete bogár amit nem tudok kiűzni a lakásból. A bogár, lárvája alapjánn Dermestidae-nek gondolom. Mindennap "razziázok" a lakásba hátha találok, és úgy átlagosan 2 naponta találok 1 et. Mindig máshol, falon, földön és mindig kiirtom őket. Ez már 1 hónapja megy így. Az a furcsa, és egyszerűen nem találok rá magyarázatot, hogy az elmúlt 1-2 hétben az ablak alatt mindig találtam egy lárvát, mindig reggel, mindig ugyanazon a helyen. Persze mindig lefújtam őket valamivel, meg ott körülötte is. És ma reggel is találtam egyet. (Bogarat már 3 napja nem láttam.) És ma éjjel még elalvás előtt le akartam ellenőrizni hátha előkerült-e egy a szokásos helyen ablak alatt, és kicsit arrébb a szoba közepén megint ott volt egy!!! Nem értem hogy kerülnek ezek ide?? Lakásban lakom,tiszta, az ablakot meg nem nyitom ki már egy hónapja! Nem érdekel hogy nem bántanak, meg hogy ártalmatlanok, egyszerűen undorítóak. Hogy lehet az ha körbe fújom azt a területet a bogárirtóval mindig megjelenik újra és újra egy!! És miért mindig csak egy?? Gondolom valami petéből kelnek ki, bele sem merek gondolni, hogy hogy van ez, de miért egyenként?? És miért nem döglenek meg a peték a bogárirtótól, igaz fogalmam sincs hol vannak, csak úgy fújom a sprayt. És hogy néznek ki ennek a bogárnak a petéi?? Meg miért jönnek?? (amúgy a padló parketta ha ez számít valamit) Minden érdekel ERRŐl a bogárról!

Köszönöm a válaszokat!!!


2011. máj. 30. 02:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy ezek a "lárvák" inkább hasonlítanak erre az ezüstös pikkelykére!! Ráadásul amit a wikipedian irtak a szaporodásáról még stimmel is, de akkor mik ezek a fekete bogarak? A 2 között nincs összefüggés?? És tényleg lehetséges hogy egyesével kelnek ki a peték??
2011. máj. 30. 02:31
 2/2 Platypus ***** válasza:
Ezeknek a bogaraknak a leggyakoribb képviselői lakásban a múzeumbogarak, erre keress rá, több találat lesz. A Dermestidae az egész csoportot jelenti. A múzeumbogár általában valami öreg szerves anyagon szaporodik, pl. prémek, kitömött állatok, emlékbe elrakott haj, szekrény sarkában felejtett gyapjúholmi, de képesek akár cellulózon is megélni. Az egyetlen tartós megoldás ellenük, ha kirámolod az összes szekrényt, és kidobsz minden régi megrágott holmit. A lakásban hiába fújod a rovarirtót, ezek a bogarak rejtett helyeken szaporodnak.
2011. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!