Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Muslica ellen valami házi...

Muslica ellen valami házi praktika? Vagy esetleg bevált v-mi szer?

Figyelt kérdés

A fürdő szobában főleg a mosdót olykor ellepik a muslicák. Van időszak mikor megjelennek, van mikor egész sokáig 1 sincs. Most éppen vannak megint pár napja, nálunk jelenleg jó egy hete semmi gyümölcs, amire jöhettek volna, főleg a fürdőben.

Férjem olvasott olyat, hogy mosószert vízbe kell tenni, az jó. Hát vagy én nem csináltam valamit jól, vagy ezek nem olvasták. Semmit nem használt :(

Így csináltam: mosógél + víz egy mosópor adagolóban kitéve a mosdó szélére.

Lehet nem ide kellett volna, nem tudtam eldönteni.


2011. jún. 7. 18:43
 1/6 anonim válasza:
100%

Én így ismerem:

egy kis tálkába teszel kb 2 cm magasan vizet, ebbe 1-2 teáskanál ecetet meg már csepp mosogatószert. Ez mindenhonnan odavonzza őket és belefulladnak - persze időnként ki kell az egészet cserélni, mert tele lesz döglött muslincákkal.

Remélem így már bevállik.

2011. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ilyeneket találtam még pluszba neked:

Nem tudom, muslicákra jó-e, de egyszer egy lakásban szúnyogokat fogtak be úgy, hogy egy dunsztosüvegbe étolajat öntöttek úgy, hogy a belső oldala is olajos volt. Arra ha rászálltak a szúnyogok, ott is maradtak. Kissé gusztustalanul nézett ki, de hatékony volt. Pár légy is akadt benne.

Mi elektromos csapdát tettünk ki (max. 5 ezerért már lehet venni), elé egy félbevágott almát és egy üres sörös dobozt csalinak (a szag miatt). Már jól tele van, csak úgy pattognak, és persze ritkulnak.

Nálunk kétféle védelmi rendszer van:

1. A legtöbb növényhez közeli sarkot kiadtuk egy piciny póknak, aki lelkesen beszőtte a fal és az odatett hangszóró közötti teret, és lelkesen és sikeresen vadászik.

2. Auchan-ban vettünk "élelmiszermoly" csapdákát. Ez olyan ragacsos papír háromszögbe lehet hajtogatni és a közepén van még valami feromonkorong. Ezeket elhelyeztük lámpák mellé és hetente 4-5 kis dög bele is ragad.

Amióta a csapdákat használjuk egész elvíselhető a dolog. Állítólag van spéci muslica (alias gyümölcslégy) írtó aerosol de én még nem láttam...

Légycsapda, de szerintem muslicára is kiváló: Dunsztosüvegbe öntenek valamennyi színes gyümölcsbort, abba tesznek kicsi mosogatószert, és lefedik fóliával, amit ceruzával kilyukasztgatnak. Elvileg a légy az illatra beszáll, de kijönni már nem tud.

2011. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor ez volt a baj... Hát első ízben ezt korrigálom, ha nem válik be jöhet a többi.

Köszönöm!

2011. jún. 7. 19:26
 4/6 anonim válasza:
Bármilyen édes-szagos jó a mosogatóhoz, szerintem. Nálunk pl. szörp volt benne.
2011. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nincs édes meg semmi ilyen, és mosdó (fürdőben) nem mosogató (a konyhában).
2011. jún. 8. 18:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáltam bort, próbáltam rothadó gyümit, szinte semmi siker. Bezzeg amikor a bort összejövetelkor fél pillanatra nem figyeltem, akkor megszállták a muslicák...

Ami nálam bevált, az az, hogy van egy kis éjjeli olvasólámpa a dolgozószobámban. Ez ilyen "csíptetős" megoldás, tehát paplanra, laposmonitor szélére, bárhová "felcsíptethető" a lámpa, én a ritkán használt kis térdig érő mini faasztalka tetejére csíptetve használom muslicák ellen, halogén izzóval. És tényleg csomó muslicát, meg más bogarat is megfog, ami éjjel a fényre és hőre megy: muslicát, fátyolkát, néha legyeket, éjjeli lepkéket.

Az a működésének a lényege, hogy ez állatok rámennek, mert hőt termel és fényt ad éjszaka - elég sok rovarnak jó csapda. Mivel halogén izzó, így hőt termel, de maga az izzó felülete túl nagy hőt termel, így arra nem repülnek rá. Viszont kb 10 centire van az asztal felületétől az izzó, így oda repülnek a rovarok-muslicák, ami nem forró nekik, viszont 1-2 óra alatt - anélkül hogy a rovarok észrevennék - konkrétan kiszárítja őket. Reggelente az izzó alatt néha 5-10 rovar tetemét találom. Egyszerűen alá repülnek és kiszáradnak, mert rovarok, így éjjel kell nekik a fény és a hő.

Nem a legtisztább módszer egyébként és nem is esztétikus, hiszen ott vannak reggel a rovartetemek, de nálam ez vált be.

Szerintem bármilyen más lámpával műxik amiben nagy hőt leadó halogén vagy hagyományos izzó van (az enyém 42W-os halogén) és 10 centi magasan van olyan fa/műanyag felület felett, amire az áldozatok le tudnak ülni pihenni, míg kiszárítja őket az izzó forrósága.

2018. ápr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!