Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen takarmányt NEM adhatok...

Milyen takarmányt NEM adhatok a kecskéknek? Be tudnak-e zabálni?

Figyelt kérdés

Vettem két gödölyét, hogy később tudjam őket fejni. Minden nap kapnak különféle fákat, amikről le tudják rágni a leveleket, füvet, kukoricát. Azt tanácsolták, hogy almát (kb. 5-6 cm átmérőjű, apró, még éretlen zöldalma); meggymagot NE adjak nekik, valamint friss lóherét sem.


A 2. kérdésem azért ötlött fel, mert elvileg igen nehezen zabálnak be, de attól tartok, hogy túletetem őket. Viszont ennek ellentmond az, hogy ha kikötöm őket valahova, akkor egész nap ellegelésznek.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jún. 17. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kösd ki őket, csak árnyékos hely legyen, és nehogy baleset történjen (felakasszák magukat, stb). Általában elmondható, hogy amit ők legelnek le (válogatnak össze) az a legjobb nekik, abból biztos nem zabálnak be. Ha takarmányt adsz nekik, vigyázz a harmatos zöldfélékkel, felfúvódást okozhat tudomásom szerint.

De tényleg a legjobb kikötni őket, esetleg kis karámban tartani (ez még jobb, csak hamar lelegelik a területet).


Ja és ha kikötöd, fontos, hogy lássák egymást, mert ha nem, nagyon tudnak jajgatni a másik után :)) Sok szerencsét a kecskézéshez!

2011. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ezt a jajgatást mondta más is, pont ezért vettünk kettőt mindjárt. Egyébként azt is mondták, hogy 6 méter magas (!) létrára (!!) felmászott valamelyik testvérük és mai napig csodálkoznak rajta, hogy vajon hogyan... Bár szerencsére nálunk jól viselkednek. Nap közben kint vannak a tyúkudvaron, be szoktam nekik dobálni mindenfélét, éjszakára pedig be vannak zárva egy istállóba, nekik elkülönített helyre. :) A kikötést majd úgy csinálom, hogy leverek egy (vas)karót a földbe, láncot teszek rá, a nyakukban pedig nyakörv lesz, mintha egy kutyát kötnék ki. Nem lesz velük baj biztosan. Üdv
2011. jún. 17. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Káposztát ne adj nekik sokat, attól felfúvódnak (Lucerna szintén zenész). Kb. úgy képzeld el, mintha a saját gyomrod lenne. Amitől az ember is felfúvódik, attól a kecske is. Kenyérhéjat, Krumplihéjat is bátran adhatsz nekik. Ha teheted és elég nagy a kereted, akkor termesszél takarmánytököt,takarmányrépát. Ha tudsz szerezni takarmánykáposztát (kinézetre olyan mint egy fűféle), azt bátran adhatod neki. Lucerna helyett Pannon bükkönyt, vörösherét termesszél. Ezt a két növényfajta gyűjtőneve pillangósok (idetartozik még a fehérhere,bíborhere). A gyep, illetve szálastakarmányban nem lehet több 20%-nál az összetétel. A kecske takarmányozásakor a változatosság a legfontosabb! Kukorica mellé szerezzél zabot és árpát.

A legfontosabbról még nem volt szó: Nyalósó! Nem véletlenül szól a közmondás is erről ;)

Himalájai nyalósó tömböket szerezzél, az a legjobb!!!

Esőben nem ázik el, és nagyon tartósak.

2011. jún. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cinkírblan válasza:
Sziasztok. Olvastam itt olyat, hogy keveset, de krumpli héját is adhatunk a kecskénknek... nekem azt mondták mikor megvettük, hogy attól megdöglik, ennek ellent mond egy ismerősöm, aki szerint akár ki is kapálják a lábukkal a földből... Most akkor adható vagy nem? Egy kecskénk van, követ,mint egy kutya mindenhová, engem tekint a társának, érdekelne, hogy ha ugyanígy egyke marad megsínyli vagy nem? Juhoknak való tápot vettem neki, és nyalósót, továbbá legelészik egész nap.
2017. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!