Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lovam allergiás a légy csípése...

Lovam allergiás a légy csípésekre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos csak elég költséges módjai vannak, mivel vagy vmi rovarirtó szert kellene használnod hozzá, vagy mechanikus rovarcsapdát, bár az csak az istállóban védi, pl egy elektromos légycsapda, a legelőn nem, viszont a permetszerek beleszívódnak a bőrébe, és pár napig is használnak, ha nem sokat izzad, mozog, akkor akár 1 hétig is! vagy esetleg utána nézhetsz homeopátiás készítményeknek is, biztos otthon is ellehet készíteni, sztem a lényeg, hogy vmi citromos, mentás illata legyen, a legtöbb rovarijesztőnek is ilyen, de biztos találni jó recepteket (ami a bolhát, szúnyogot taszítja, az általában a legyeket is, de azért bizonyosodj meg róla, hogy a lkovad nem-e allergiás rá!)

remélem segítettem vmit, most ennyi ugrott be, de kérdezz még nyugodtan ha van vmi ;)

2011. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok, ez pl jó kiinduló lehet, számolgattam kicsit, és sztem jobban jönnél ki belőle pénzben is, mint a bolti vegyszerekből (neostomosan 5ml!! ~ 5-600 Ft, jó mondjuk azt 1 liter vízzel lehet hígítani, de sztem akkor is sok...)

szal a link:

[link]


am végszükség esetén jó a neostomosan, sztem patikában kiadják, de lehetséges, hogy már vényköteles, nem tudom igazából, mert nekünk ide adnak szinte mindent, mert az egyik állatorvos a családi barát :Dxd

2011. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!

és az amit a patikákban lehet kapni az igazából micsoda?

( a vény nem lényeges,tatám állatorvos)

és légyriasztót lehet kapni lovasboltban(spré) de semmit nem ért :/

2011. jún. 25. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:

A patikában biztos van több fajta is, mi régebben ezt a Neostomosan-t használtuk, mert irtja az összes külső élősködőt, ami nálunk megfordult xd (légy, szúnyog, bolha, kullancs...) Sztem akkor tatád ismerheti is, kérdezd meg róla a véleményét! Régebben voltak bajaink a kutyák bolhásságával, de ennek segítségével öltük ki őket, ha az időjárás megengedte, akkor neostomosanos oldatban fürdettük őket, persze a pofijukra nagyon vigyázva :) az első 3 héten hetente, aztán kéthetente, majd egy hónap múlva, azóta sincs ilyen bajunk :D

a legyek bántanak minket is, vannak lovaink meg marháink is, próbálunk tenni ellenük, de eléggé kitartóak :S

de ha csak egy lovad van, sztem nem lesz baj vele, am lehet kapni ezt nagyobb kiszerelésben is, de először megfontolnám, mert az 5 milisből csinálj egy litert, szépen bepermetezed vele, vigyázva hogy a szemébe semmiféleképpen ne menjen, meg nagyon az orrába sem, aztán megnézed, hogy elégedett vagy-e vele :) dögleni fognak utána, az száz :D aztán ha beválik gazdaságosabb lehet a nagyobb kiszerelés :)

2011. jún. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jah bocsi, azt írtam, h vigyázz a szemére, de azt elfelejtetem, hogy mi úgy csináljuk, hogy egy kis ruha darabot átitatok ezzel a cuccal, szépen megfogom a kötőfékét, hogy minél kevésbé mozogjon, és óvatosan megtörölgetjük vele a szeme körül, mert ott bántják a leginkább szerencsétlent :S csak vigyázz tényleg, hogy ne menjen bele a szemébe (nem katasztrófa az sem, volt már nem egyszer hogy nekem is belement kicsit, mert óvatlan voltam mikor apu permetezett, és még látok, csak érted, mégis xd:D)
2011. jún. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hahahaha najóóó, már tényleg fáradt lehetek, de most jutott eszembe, hogy nem tom milyen idegzetű a lovad, de nekünk volt egy kancánk, (akivel am semmi baj nem volt, csak kicsit érzékenyebb volt) aki elég ingerlékenyen viselkedett az ilyen procedúrákra... egy részt érzékenyen érintette a permetzés gonodlata, de miután azt megoldottuk, rájöttünk egyhamar a prüszköléséből, hogy igazából a szernek a jellegzetes illatát nem csípte :D:D szal erre úgy rá készülhetsz lelkileg, bár hozzátenném, hogy van másik 3 lovunk, akiknek semmi baja nincs tőle :D :) na befejeztem mára tényleg :)

örülök, ha segítettem :)

2011. jún. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!