Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vannak olyanok, akik ha...

Vannak olyanok, akik ha meghal egy állatuk nem sokkal később vesznek még egyet (ugyanolyan fajta állatot)?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez inkább a kisebb, rövidebb életű állatokra jobban vonatkozik.

Nekem igazából volt már 3-4 hörcsögöm. Mindig úgy éreztem, amikor meghalt egy (persze az elején szomorú voltam, meg azért gyászoltam úgymond) hogy szereznem kéne még egyet, mert annyira megszoktam a motoszkálását, meg hogy van, hogy az sokkal jobb lenne, ha megint lenne egy. Így általában mentem, és vettem.

Én vagyok csak ilyen, hogy alig halt meg egy állatom, máris újat akarok, vagy ez normális, hogy nem nő annyira egy ilyen kis állat a szívünkhöz, hogy utána évekig nincs új? Vagy hogy van ez másoknál?


2011. júl. 9. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenki másmilyen, én nem tudnék egyből új állatot beszerezni, hosszabb időnek kell eltelnie ahhoz, hogy "el tudjam engedni" a régit. :-(
2011. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok mint Te. Volt "szerencsém" 3 németjuhászt eltemetni, a lehető legrövidebb időn belül "új" kutya került a házhoz. Nem felejteni akarok, csak talán beletemetkezni az új feladatba... nem is tudom. De hallottam már ilyet is, mint mi és olyat is, aki kijelentette, hogy soha többet.
2011. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dr. Berényi Adrienn válasza:

kedves Kérdező!

Sok embernek kell egy új lény a régi eltávozása után. Amiért újat kaptál nem azt jelenti, hogy te már nem szereted a régit, csak szerettél volna egy újat. A helyet az új nem úgy fogja pótolni mint a régi, de egy idő után begyógyul a helye és nagyon-nagyon fogod szeretni az újat is!

Üdv.

2011. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy hörcsöghöz, egérhez vagy halhoz aztán pláne nem kötődik annyira az ember, mint egy kutyához, macskához. Aranyos, szeretjük, sajnáljuk, de annyira nem nagy veszteség. Nekem van kutya, macska, egér is, midhárom fajtát szeretem, de a kutya elvesztése visel meg a leginkább, aztán a macska. Az egér szaladgál, les, figyel, de velünk nem nagyon van kontaktusa. A kutya hozzánk szalad, nekünk örül, a macska nekünk dorombol, még ha csak érdekből is :) Foglalkozik velünk úgymond. A kutya főleg, az hozzánk kötődik, a macska inkább a helyhez, de azért hozzánk is. Az egérnek, hörcsögnek meg aztán tökmindeg,y kivel vannak, elvannak a kis életükbe,n érdeklődve megvizsgálnak, játszanak velünk talán, de a személyünkhöz nem kötődnek. Én legalábbis így gondolom. Tehát kutyát nehezebb elengedni és pótolni szerintem, mint egeret, hörcsögöt.
2011. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagy fájdalmat tud okozni , ha elveszítek egy kisállatot legyen az egy kutya vagy egy hörcsög. Én sem szoktam rögtön új kisállatot venni, bár szerintem egy új kiskedvencel könnyebb elviselni a gyászt, bár a az elvesztett kisállatot nem tudja pótolni.
2011. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hát nekem mikor megdöglött a patkányom, jó pár évig nem vettem újat. Aztán vagy 5 év mulva jött egy kattanásom és vettem kettőt :) De már azok is megöregedtek és megdöglöttek. Hát többet nem fogok venni szerintem, bármilyen aranyosak, mert nem akarom hogy pár év mulva azok is megdögöljenek. Ennek így se vége se hossza. Persze mondom ezt most, aztán kitudja mit hoz még a jövő :)
2011. júl. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is azért írtam az elején, hogy lehet, hogy inkább kisállatokra talán erősebben vonatkozik, mert bennem is az merült fel, hogy azért egy kutyát, macskát talán jobban szeret az ember, bár nem tudom, nagyon régen volt macskánk, kutyánk meg soha, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni, viszont például a papagájunk mikor meghalt, utána nagyon nyomasztó volt, mindig ha elmentem a kalitka mellett vártam, hogy csipog, meg általában ha hazajöttem akkor is, meg úgy kb. mindig. :D És annak a hiánya elég fura volt az elején. Lehet, hogy venni kéne még egyet.

Aztán a hörcsögnél meg szintén hiányzik az, hogy este hallom ahogy motoszkál, mindig mielőtt lefekszek már reflexből indulok, hogy kivegyem a mókuskerekét (mert az éjszaka nagyon zajos volt)... meg ilyesmik amik úgy a szokásommá váltak. Ezért érzek késztetést, hogy továbbra is kéne hörcsögöt tartanom.

2011. júl. 10. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


Bár én kutyáról írok, de mióta Pamacs meghalt, már nem lesz angol cocker spánielem, abban biztos vagyok. Őbelőle csak egy volt, másik spániel nem pótolhatja. Most mudim van, ő teljesen más egyéniség szerencsére.

2011. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Szerintem egy percig ne gondolkozz, irány az állatkereskedés. Nekem is volt hörim és én is mindig kivettem a mókuskereket. Eszembejuttattad... :)

2011. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!