Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel irthatnám ki a lakásból...

Mivel irthatnám ki a lakásból (hálószobából) az ászkákat (ászkarákot)?

Figyelt kérdés

Már írtam ki egy hasonló jellegű kérdést, de most olvastam, hogy ezeket amik nálam vannak ( nagy valószínűséggel ászkák, pinceászka) nem lehet kiirtani mert ha befújok csak az döglik meg ami belement oda... hogy vége legyen szakembert kell hívni azt olvastam egy ilyen cég honlapján ahol válaszolnak embereknek.


Most akkor ki kell hívni valakit mindenképpen? Mennyibe kerülne az? És hogyan történik?


És ezek az ászkák nem bántanak, alhatok nyugodtan???? Nagyon félek tőlük, napok óta nem alszom.


Ilyenekre gondolok:

[link]


2009. ápr. 2. 18:44
 1/5 A kérdező kommentje:

"Meg lehet próbálkozni házilagos elpusztításukkal, általában érzékenyek minden, kereskedelmi forgalomban lévő irtószerre. Tudni kell viszont azt, hogy ezek a szerek, csak a mozgó példányokat fogják elpusztítani, így hát, inkább csak ritkításról beszélünk. A végleges eredmény elérésének érdekében, javaslom, kérje szakember segítségét!"


Ezt írták valakinek, hasonló kérdésre egyik weboldalon.

Nagyon aggódom. Ma se fogok tudni aludni.


Ilyen van másoknál is? Ti meg mernétek fogni? Nem mászik éjszaka a számba meg sehová? Nem megy bele az orromba pl.? Nagyon nem bírom az ilyen állatokat !!! :(

2009. ápr. 2. 18:47
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Pincebogár,de nem rák!csak a páncéljának a mintázata hasonlít a Trilobita,azaz a háromkaréjú ősrák páncélzatára,ezért tévedésből ragasztották rá a rák nevet.A magas páratartalmú,dohos helyet kedveli,teljesen ártalmatlan,nem csíp,nem rúg,nem harap,csak kicsit csúnyácska szegény.Szellőztess sokat,(lehet,hogy vályogházban laktok,aminek nincs normális alapja?)Általában a fal mellett közlekedik,önts az útjába domesztoszt,vagy ultra mosóport.Kiszárítja őket.
2009. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Nem vályogház. Domestost nem kockáztatom meg, mert nem bírom az illatát és a parkettára nem szabad önteni szerintem. de köszi az ötleteket.

A szellőztetés úgy látom sokat számít, mert amióta minden nap szellőztetek a szobában napi 5-6 órát sokkal másabb minden.

2009. ápr. 13. 22:37
 4/5 anonim válasza:

Tudom, régi kérdés, de nem tudtam elmenni a válaszoló hülyesége mellett.

A pincebogár igenis rák.

2016. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Huktamatyi válasza:
Valóban nem bánt... Viszont mi is ettől szenvedünk, és eddig semmi mást nem találtam, mint hogy meg kell szüntetni a nedves területeket... Nos nálunk konkrétan az egész fal nedves, mert nincs leszigetelve rendesen, ráadásul vályog fal. Valaki tud olyan tippet, amihez nem szükségeltetik 10 kiló C4/vagy egy dózer?
2018. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!