Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a vadászgörényem...

Mit csináljak a vadászgörényemmel? :O

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám hogy a görényem úgy 3 hónapos körül van és most már elég élesek a fogai és ha játszik azzal szokott hogy odaszalad a kezünkhöz és elkezdi fogdosni a szájával nem szokta erősen megfogni de ígyis kellemetlen eddig nem volt ilyen probléma mert még gyenge volt a foga.Mivel lehetne róla leszoktatni???
2011. júl. 19. 14:24
 1/4 anonim válasza:
Én azt ajánlom hogy vegyetek neki egy ilyen kis rágókát. így nem a kezeteket, hanem a rágókát fogja rágni. ha megvettéttek a rágokár és még mindig a kezeteket rágja a rágókával eggyütt akkor ki kel venni a szájából az újjad és oda adni a rágicsát. a miénket is igy szoktattam le a "kezemről". :-)
2011. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a tippet :)
2011. júl. 19. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért kell(ett volna) akkor leszoktatni a harapásról amikor még csak gyengén tud(ott) harapni:)

Az én görim most négy hónapos, ő az első görim, szóval biztos vannak nálam tapasztaltabbak, de azért leírom mi hogyan csináltuk/csináljuk.

Amikor 7 hetesen hazahozztam a tenyésztője már kézhez szoktatta, a göri ismerte a tiltószót és ha harapott is (mert minden kisgöri próbálkozik) akkor sem csinálta túl komolyan. A tenyésztője óvva intett hogy az első pár nap nagyon fontos! Nem szabad hagyni hogy harapjon, bármilyen kicsi, meg aranyos rá kell orditani. Ha harap nem szabad kirántani a kezed a szájából (mert akkor sokkal jobban fáj) hanem még jobban bele kell dugni, kicsit le kell nyomni a torkán, hogy rájöjjön a kezed nem a szájába való. Az enyém így nagyon hamar megtanulta, hogy bár a szájába veheti a kezem de soha nem haraphat rá. Ma már ott tartunk hogy 90%-ban puszilgatja a kezem és csak akkor csipked ha valami nem tetszik neki, vagy ha játék közben elragadta a hév. Ilyenkor elég erélyesen rászolnom és abbahagyja (de sokszor már az is elég ha megkérdezem:"Hát micsinálsz te?":D).


Ha a görid már olyan erősett harap hogy nagyon fáj inkább húzz fel kesztyűt és próbáld meg az előbbi leszoktatást. Vagy azt is próbálhatod hogy ha harapni próbál befogod a száját (markodba veszed a fejét) és kicsit leszorítod a földre. Sokan ajánlják még a grabancrázást, orrba pöckölést, de az az igazság hogy az én görim ezektől csak jobban feldűhítette magát és utánna már tényleg harapni akart! De lehet más göriknél bevállik... Mondjuk a grabancrázást én azért sem alkalmazom, mert szeretném ha nyugton tűrné ha megfogom a grabancánál (tudod fülpucolás, karomvágás stb) és nem akarom hogy ezt a mozdulatot büntetéssel párosítsa.


Következetesnek, határozottnak kell lenned és soha nem szabad félned tőle.

2011. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb én is 7 hetes korába kaptam meg csak annyi különbséggel hogy ő nem nagyon volt fogdosva.Nem harap erőset csak beveszi a szájába a kezem és játszana vele de, már most kellemetlen az éles fogai miatt.
2011. júl. 20. 12:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!