Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a méh- és a...

Mi a különbség a méh- és a darázscsípés között?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 09:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Darazs csipes fajdalmasab, meh csipes viszont kellemetlenebb, mert benne marad a fullank. Engem mindketto csipett mar meg.
2011. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Darázs fullánkja s maradt már bennem.
2011. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%
nem értek vele egyet, hogy a darázsé fájdalmasabb. a méhcsípésen majd beszartam, a darázsén fel se szisszentem.
2012. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 herrrobi válasza:

Darázs az nem harap, hanem szúr.

Engem kizárólag darázs szúrt meg, csak arról tudok véleményt mondani. Attól is függ, hogy mennyire érzékeny helyen szúr meg.

Lódarázs méreg tartalmaz légzésbénító mérget is, ha nem vagy allergiás a légzészavar akkor is jelentkezik.

Darázsméreg lúgos a méhméreg (hangyasav, hisztamin a fő hatóanyag) savas kémhatású.


[link]

2016. szept. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 herrrobi válasza:
Egyik barátom bement a bokorba pisilni és a péniszét pont a makkját megszúrta egy darázs (nem allergiás komoly baj nem lett belőle). Nagy ordibálás a bokorba később megmutatta egy ló is megirigyelte volna a méretét. Rovar szúrás esetén az orr a legérzékenyebb utána a száj harmadik legérzékenyebb a nemi szervek.
2016. szept. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 herrrobi válasza:
100%

Nagy csalán esetén is a két fő hatóanyag a hangyasav és a hisztamin méh szúrás hasonlít a csaláncsípésre. Darázs ragadozó fullánkját más rovarok megölésére is használja vagyis a méreghólyagja ki szokott ürülni önvédelem esetén max 2-mg mérget tud a bőr alá juttatni. Egy méh csak egyszer tud szúrni egy öreg méh (méreg termelődik, de nem ürül ki soha) akár 50-mg mérget is tud a bőr alá juttatni.


Vannak emberek akik szándékosan megcsípetik magukat méhhel és ezzel betegségek gyógyíthatók vagy megelőzhetők.


Olyat is olvastam, hogy a darázsméreg megöli a rákos sejteket.


Ezek szerint ezek a fájdalmas szúrást okozó kis barátaink hasznosabbak, mint hittük (ha nem vagy allergiás)


Allergiát annál az embernél okoz akinek a szervezete ellenmérget termel.

2016. szept. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!