Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől döglik a tetű?

Mitől döglik a tetű?

Figyelt kérdés
Próbáltunk már mindent, ecet, egészségügyi szesz, gyógyszertárban kapható erre a célre kifejlesztett sampon, balzsam, orvos ajánlotta vegyszer..de semmi nem hasznalt. Ezek nagyon nagy túlélők. Kérlek segítsetek.
2011. aug. 6. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha fiúról van szó nem nagy baj mert ke kell nyirni a haját a lehető legkissebre majd megmosni a haját és átnézni sürke ütán
2011. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt tudjátok, hogy honnan származnak ? Mert ha esetleg van esély visszakapni őket, akkor tényleg nehéz lesz megszabadulni tőlük. Nekem pl. egy osztálytársam volt a "gazda", akit sokáig nem kezeltek.
2011. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem lehet tudni honnan vannak, de lany vagyok es nagyon hosszu hajam van, nem fogom levagatni, annyit nem ernek ezek a tetvek..
2011. aug. 6. 18:09
 4/9 anonim ***** válasza:

így van, a fertőzésforrást kell megkeresni és likvidálni

az ott talált tetveket.gyógyszertári tetűirtóval.

gondolom fejtetűről van szó, mert máshol más a kezelése...

2011. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha nem kezeled Te is továbbfertőzöl másokat. ez egyszerűen felelőtlenség, nemcsak hiúság...
2011. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertári tetűirtóval meg kell mosni a hajat, ekkor a kifejlett tetvek elpusztulnak a serkéket pedig a hajtőről bizony le kell húzni egyenként - az összeset. Ez beválik, de rengeteg idő. (egyébként úgy hallottam, hogy a hajfestést se szeretik:)
2011. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jo eroset ra kell utni egy szivlapattal. Tuti kinyulik
2011. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18:04-es vagyok, a hajfestéket tényleg nem szeretik! Saját tapasztalatom. Egy régi pasim hosszú hajába beleköltöztek (kollégiumi élet...) Sokat aludtam vele, mielőtt észrevettük, meg utána is, de az én fejem nem kellett nekik, mert festve volt a hajam. OFF: Amúgy a festékek korpásodás ellen is jók.
2011. aug. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem kell kopaszra nyíratnod magad, elég, ha vállig érőre vágatod. így könnyebben kezelhető, egyszerűbb egyesével(!) lehúzkodni a serkéket, miután megmostad tetűirtó szerrel, samponnal (gyógyszertárból sampon) a hajad.

menj el bőrgyógyászhoz, ő megmondja, mi a megoldás!

de! akkor az egész család mossa meg így a haját, illetve nézz utána, mi a forrása: lehet egy ismerős, aki ameddig nem kezeli magát, folyamatosan visszakapod a tetveket.

2011. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!