Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van cápa az Adriai tengerben?

Van cápa az Adriai tengerben?

Figyelt kérdés

Mert én halálos irtózom tőlük,szerintem ha egyet is meglátnák magam mellet úszni szörnyethalnék

(bocsi ha rossz kategória,csak szeptemberben mennénk Pulára,és esetleg ha mennénk búvárkodni vagy csak simán bemenni a tengerbe mennyi az esélye,hogy cápával találkozunk?)

Ja és még egy kérdés,én nem nagyon tudok úszni,szóval a parthoz közel milyen állatok vannak a vízben?

nagyon szépen köszönöm


2011. aug. 8. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanulj meg gyorsan úszni mire mentek. :)
2011. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van, de nem veszélyesek, sőt a part közelében sincsenek.

Az hogy valaki fél a cápáktól a buta filmeknek köszönhető dolog.

2011. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem csak amiket a filmben láttam,hanem amiket olvastam,videókban is

és amúgy köszi a válaszokat :)

úszni rég úsztam,de akkor tudtam :D most nem tudom,hogy tudok e még :DD

2011. aug. 8. 17:27
 4/8 anonim ***** válasza:
jah
2011. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17:25 Én egy cápás filmet se láttam még, csak természet filmet, mégis félek a cápáktól. Bár úgy tudom a part közelébe nincsenek, de én amúgy se mennék be a mélyvízbe, mert nem tudok úszni, meg a mély víztől is félek:P
2011. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én is félek a mély víztől :D

jó helyre megyünk mi is :S

2011. aug. 8. 17:31
 7/8 Nimellas válasza:
100%

Szia! Az Adriai tengerben hozzávetőlegesen 26 cápa és 6 rája faj képviselteti magát. A leggyakoribbak az éjszakai életmódot folytató kispettyes macskacápa a nagy macskacápa a sima cápa a csillagos cápa és a közönséges tüskéscápa.

A leggyakoribb nagytestű cápák, nyílt-tengeri életmódot folytató kékcápa és a heringcápa.

De ne ijedj meg, ahova te mész az egy kis öböl az Adriához képest, ráadásul a tenger északi része, ahol viszonylag alacsony a vízmélység. Az emberre veszélyes cápák a kékcápa és a heringcápa (gyakran összetévesztik a fehércápával) melyekbe száz százalék, hogy nem botlasz bele a part mellett úszkálva. Az élővilág, amivel találkozhatsz, leggyakrabban tengeri sünök és tengeri uborkák. Az Adria partszakasz a legtöbb helyen mesterségesen kialakított, mert a domborzati adottságok miatt túl gyorsan mélyülne. Így nem kell tartanod a cápáktól, sőt nagy a valószínűsége, hogy még kis halakat sem fogsz látni. Ne irtózz a cápáktól, hiszen végül is nem ők sétáltak ki a szárazföldre közénk :) Csodálatos lények, tény hogy én is félnék, ha mellém úszna egy nagyobb testű képviselőjük, de ennek kicsi az esélye:)

Jó nyaralást, érezd jól magad!

Nimellas

2011. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a hasznos választ :)ment a zöld
2011. aug. 9. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!