Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik állatoknak...

Szerintetek melyik állatoknak van öntudatuk és melyeknek nem?

Figyelt kérdés

Ezen sokat gondolkoztam, (főleg amikor kisebb állataim voltak pl tengerimalac) hogy amikor simogatom, vagy rámnéz, akkor ő tudja e hogy ő van, és rám nézett vagy hogy "mit gondolhat" vagy gondol e valamit egyáltalán.

Mert pl a hörcsögnek is olyan "értelmes" tekintete tud lenni, de szerintem csak én látom bele.

Vagy pl-ul nem tudom hogy ők szeretik e ha simogatjuk őket, vagy csak mi hisszük hogy szeretik és valójában nekik tökmindegy, szóval bonyolult kérdés :-S

Szerintetek?


2011. aug. 9. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Passz, én csak eszem az állatokat.
2011. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hailey13 ***** válasza:
47%

első XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

szerintem mindegyiknek van öntudata.

mondjuk ez nem zavar mert húst hússal eszem, de azért szeretem az állatokat máshogy is:D

2011. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
xD úgy egyszerű az élet :-D akkor már biztos nincs nekik
2011. aug. 9. 13:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pl a cserebogárnak nincs öntudata.
2011. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

állítólag bizonyos emberszabású majmok egy idő után rájönnek, hogy vannak a tükörben, meg a csimpánzoknál bebizonyították, hogy képesek mérlegelni, van két csimpánz amelyik 1 tálból esznek egymással szembe és ha az egyik csimpánz elhúzza maga felé a tálat, akkor odamegy a másikhoz és ejnyebejnye

de ha az ember húzza el és tolja a másiknak, akkor az egyik nem megy oda és elnyebejnye

a polipok a tükörképük láttán nem lesznek agresszívak, inkább kíváncsiak, mintha sejtenék, hogy valami lenne

nem tudom mi ez, de érdekes

2011. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Például egy kutya imádja ha simogatják, legnagyobb dolog neki, ha a gazdája megsimogatja...neki az mindennél többet ér. Most egy hörcsögnek ez közömbös, benne nincs meg ez a ragaszkodás...az ha odamegy a ketrechez inkább azt akarja hogy vedd ki futni, vagy egy kis csemege stb...
2011. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Az emberen kívül a delfin párzik élvezetből.

Gorillának már tanítottak meg jelbeszédet, és el tudta mondani vele, hogyan ölték meg az anyját, hogy őt elrabolják-természetfilmben láttam egyszer, valami kutatóközpontban volt.

szóval néha hihetetlen dolgokat tesznek.

Vagy pl. az elefántok, meggyászolják elhullott társaikat, un. elefánttemetőbe mennek meghalni...

vannak érdekes dolgok, az biztos.


DE az is érdekes, mikor mondom a mudimnak, hogy menjen már, az árnyékban feküdjön le, mert nagyon meleg van, és feláll, és bemegy az árnyékba :))) (pár napja történt) Mintha értené :)

2011. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!