Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat tartásába érdemes...

Milyen állat tartásába érdemes belefogni?

Figyelt kérdés
Szarvasmarha hús vagy tej, birka, sertés, kecske.Ezekben gondolkoztam.7000 négyzetméteres legelőt édesapámtól bérelném, kaszálót bérbead az önkormányzat.Felszeretném venni a fiatal gazdák támogatását, csak nem tudom mivel érdemes foglalkozni ekkora területen.Hol lehet eladni az állatokat élősúlyban, vagy jobb a tej? Az hol veszik meg tőlem és mennyiért? Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném!
2011. aug. 11. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
kecskét:)
2011. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb a lótenyésztés. Ha nem jó versenylónak, lehet sima lovagló ló. Ha az sem megy, igás állat és legrosszabb esetben kolbász.
2011. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én juhokat tartok, igaz kisebb telken, emellett legeltetni járok velük. Juhtúró, juhsajt nagyon kelendő, plusz a gyapjú is értékes. Van 10 tejelő tehenem is, A friss házi tejet is szépen el tudom adni, de Inkább a birkák. Kecskével régebben foglalkoztam, de nem ment különösebben. Kecskesajtot nem sokan szeretik. Kecsketej drága, nem veszik. A birkát szeretek nagyon. Legelőn jóllakik, alig kell abrakolni őket este. Télen széna, zab, urasan elélnek. Szerintem juhokkal foglalkozz. És ha kaszálót ad az önkormányzat, akkor oda ki is hajthatod őket felügyelet mellett, egy jó juhászkutyával. Hidd el jobb ha legelnek, mintha lekaszáltan adod. :) Merre laksz?
2011. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem a terület mérete a lényeg, hanem a felvevőpiac, ami körülötted van, illetve a talaj minősége

szerintem a tehén, disznó meg a kecske nem zárja ki egymást, nyugodtan tarthatsz mindből


a tejet kb 100 ft-ért biztosan el tudnád adni literenként, de az csak úgy nem lesz a tehénbe, foglalkozni is kell ám vele, inszeminálni kell stb.


jah, most olvasom, kihagytam azt a szót valamiért, hogy legelő, de kitörölni nem akarom amit eddig írtam

tehát a disznó kizárva, annak nem elég a legelő, ahogy igazából a tehénnek és a kecskének sem,

7000 m2 legelő az hülyeség, inkább ültesd be takarmány növényekkel, abból tartsd el az állatokat, ültess mindenféle zöldséget, gyümölcsfákat, ha nem akarsz vele dolgozni, bele se fogj

2011. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Zegegényben lakok, dunakanyar. Milyen technika kell a tej tárolásához, fejéséhez, sajthoz?
2011. aug. 12. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:

fejő gép kell a tehén fejéséhez, a tej tárolásához pedig hűtőszekrény :)

de mivel nincs meg a megfelelő szaktudásod, sőt gőzöd nincs semmiről, ezért hagyd a fenébe az egészet, mert bele fogsz bukni

2011. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
eddig oké, csak azt nem tudom ha hivatalosan foglalkozol vele (a támogatás miatt), akkor gondolom nem elég egy fejőgép meg egy hűtő, ebbe azért még bele lehet kötni szerintem. barátnőm tisztában van az állattartással, csak azt nem tudjuk milyen előírásoknak kell megfelelni, hogy olyan szinten lehessen csinálni, hogy meg is éljünk belőle.
2011. aug. 12. 23:00
 8/8 anonim ***** válasza:

az előírásokat én nem tudom, ennyire nem merültem bele, ebben a témában esetleg valami jogi fórumon érdeklődj

de azt tudom, hogyha ebből akarsz annyi pénzt, hogy te és a barátnőd megéljetek, akkor a földed, ami van édeskevés lesz, mivel meg kéne termelned az állataidnak a takarmányt


akinek van megfelelő mennyiségű földje, annak is nehéz belekezdenie szaktudással is, mivel először ki kell pengetni az állatok árát, majd amit el akarsz ültetni, és persze venned kell egy traktort, amit iszonyatosan költséges üzemeltetni, és ahhoz is kell eke, meg sok-sok szerszám, amit most nem sorolok

és amilyen állatokat tartani akarsz, azok csak úgy nem teremnek, azoknak is ki kell fizetni az árát

traktorra kell azt hiszem valami jogosítvány is, bár ezt nem tudom pontosan

szóval nehéz belekezdeni, de ha beindult, és ha lenne pl 100 hektárod, akkor azért abból szépen meglehet élni, csak belekezdeni nehéz

2011. aug. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!