Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen lárva ez? Találok...

Milyen lárva ez? Találok férgeket/lárvákat az ágyam alatt, szekrény alatt, hónapok óta nyomozom, hogy milyen állat lehet ez. Kb 2-3 mm hosszúak, nagyon fürgék. Alul fehérek, barna-sárga színűek.

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 18. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
légy
2011. aug. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit csinálsz te hónapok óta? Tenyészted őket?

Gyújtsd fel az ágyad, vagy szerezz valami mérget, de ha nézegeted, nem lesz kevesebb...

vagy már haverkodtok?

2011. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

légy az eszed tokja, a légy lárvája a csonti döglött állatban, trágyában fejlődik, és máshogy is néz ki.


Ez valami száguldó vipera, szoktam én is ilyet látni a pvc padlók környékén. Őslénykinézetük van, egyszer egy bazinagy ehhez hasonlót láttam az utcán.

2011. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Biztos nem légy, mert azt felismerem, de nem kel ki, ez a legnagyobb bajom... ui: ráfújtam már RAID-t de mivel nem tudom mi ez, kevés eséllyel tudom kiírtani. A talán moly? de az meg szőrős lárva- ez meg nem az..


ui:én valamilyen Alienre tippelek

2011. aug. 19. 07:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Alien, na az lehet.

Eltaposni próbáltad már? Nálam az az ultimate.

2011. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lasius ***** válasza:

Szia

Meggyőződésem, hogy valamilyen múzeumbogár lárvája.


link leírással:

[link]

Képek:

[link]



REMÉLEM segítettem.

2011. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem azok. Amit keresünk az nem szőrös, és villás farka van. Hasonlít a százlábúhoz, de nem az. Teste orsó szerű, leginkább egy páncélos tankra hajazik, dúrásra, padló alá befészkeléshez van kalibrálva.
2011. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Irtáshoz egy jobb fotó is kéne. A befogáshoz próbáld meg a ragacsos egérfogó masszát, lehet h. Elképzelhető, hogy ki is irtódik szép lassan, ha mind belesétál. Közepire tegyél csalit, saccold ki mire bukik.
2011. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
Sokat segíteni sajnos nem tudok, annyi biztos, hogy ez egy bogár lárvája, mert kemény feje van és 3 pár lába. Campodeoid ennek a lárvatípusnak a neve. Múzeumbogár nem lehet, az szőrös és maximum 1-1,5 mm.
2011. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 somfavirág válasza:

EZÜSTÖS PIKKELYKE – AZ ŐSROVAR


“Szinte minden fürdőszobában találkozhatunk vele!”


ezüstös pikkelykeEzüstös pikkelyke:

Jellemzően 5-10 mm hosszúságúak. Nevét testét borító szürke, fénylő pikkelyeiről kapta. Szokták még ezüstös ősrovarnak is nevezni.

Testalkata vízcsepp formájú.

Villás “farokkal”, elől pedig kisebb-nagyobb csápokkal rendelkezik. Teljesen szárnytalan rovar.

Az ezüstös pikkelyke 2-5 évig él. Rejtőzködő életmódot folytat. Csak szürkületben éjjel jön elő. Jellemző halszerű mozgásukról könnyen felismerhető.

Az ezüstös pikkelyke ugyanis kissé hullámosan, szakaszokban közlekedik. Ez azt jelenti, hogy bizonyos táv megtétele után megpihen, majd gyorsan tovább áll, majd ismét megpihen, és ismét tovább áll.

Emberre teljesen veszélytelen. Nem csíp, nem harap. Testén nem hordoz kórokozókat.


Hol szokott előfordulni, mit eszik az ezüstös pikkelyke?

Elsősorban a vizesblokkokban szokott tartózkodni, mert szereti a magas páratartalmú helyeket. Fürdőszobában, konyhában gyakori vendég, de bizonyos esetekben szobákban is elő szokott fordulni.

Élelem nélkül akár egy teljes évig megmaradnak. Az ezüstös pikkelyke szereti a papírt, a cukrot és a lisztet, így ne lepődjünk meg, ha épp a konyhában fog felbukkanni.

Nem szaporodik olyan gyorsan, de mivel ritkán lehet észrevenni őket, mire az embernek feltűnik, hogy ezüstös pikkelyke került a lakásban, már egészen el is szaporodhatnak.

Hogyan szabadulhat meg tőlük?

A legtöbb rovarirtó készítményre érzékenyen reagálnak. Kezdeti stádiumban történő felfedezésükkor akár egy aeroszol palack (raid) is tökéletes megoldást adhat.

Nagyobb számban történő jelenlétük esetén érdemes lehet akár szakemberhez is fordulni.

[link]

2013. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!