Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi vadászpók...

Miért van ennyi vadászpók Magyarországon? Más is találkozott már ilyen pókkal?

Figyelt kérdés

Már hármat ütöttem le, elég nagyok (9cm) és ijesztőek.

Így néz ki: [link]


2011. aug. 24. 21:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mégsem vadászpók a neve. Igaz nem tudom átírni a kérdést, de itt javítom. Utána néztem, Hobo spider más néven (Tegenaria agrestis) vagyis zugpók. A kérdés továbbra is az, honnan jönnek, miért van ennyi? Eddig sose találkoztam ilyen nagy pókokkal.
2011. aug. 24. 21:57
 12/16 anonim ***** válasza:
9 cm lábbal vagy anélkül?
2011. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lábbal 9cm
2011. aug. 24. 22:01
 14/16 anonim ***** válasza:

reptoid-ként én is félnék :D


nálunk Vas megyében is vannak fura dolgok, pl. egyáltalán nincsenek darazsak, nem hiányoznak, de fura, hogy nincsenek. Ha nyitva hagyom az ablakom éjjel tuti bejön egy szöcske vagy sáska már napok óta, nagy nehezen elkapom, másnap jön helyette egy újabb, nem félelmetes, de irritál a ciripelés

2011. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Itt borsodban nagyon is vannak darazsak. Tegnapelőtt megcsípett egy a nyakamon. Sajnos sáska is nagyon van, a szobám ablakára miattuk tetettem szúnyoghálót, még egy 9cm-es póknál is jobban félek tőlük. Viszont nagyon sok pillangó is van itt, nem győzöm őket elkapdosni és kitenni a házból, nehogy bajuk legyen. Ilyen pókok is vannak itt...és rengeteg béka...szóval minden ami szem-szájnak ingere :D Kérdésedre válaszolva szerintem mindig voltak és lesznek itt ilyen pókok, kérdés kinek mennyivel van "szerencséje" találkozni. Szerintem nem mérgező (nem Afrikában vagyunk), de javítsatok ki ha nem így van!
2011. aug. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Caelus válasza:
100%
Mérgezőnek nem mérgező,még csípni sem tud mivel képtelen átharapni az emberi bőrt,az hogy sok van belőlük talán annak köszönhető hogy új a lakásotok vagy újonnan volt festve ugyanis ezek a pókok megrögzötten húzódnak az ilyen helyekhez, sok esetben a fürdőkádban és a mosdóban is találkozhatunk velük.A méretekül kapcsolatosan vagy elmértél vagy nálatok szuper táplálékra akadtak. Amúgy nálunk Erdélyben is rengetek van. Ha a szobádban vannak érdemes kivinni őket, ne öld meg szegényeket csak ne hagyd őket a szobádban ugyanis éjjel mint szinte minden pókfajta a meleg párás környezetet keresi. Egy hülye felmérés szerint egy ember átlagosan élete során 6 -8 pókot eszik meg, ezeket inkább éjjel alvás közben.
2011. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!