Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Anyukám letépte egy légy...

Anyukám letépte egy légy szárnyait, meg véletlen az egyik lábát. A rovarok (legyek) éreznek fájdalmat?

Figyelt kérdés

Könyörögtem anyunak, hogy ne kínozza a legyet, de csak nevetett rajta, meg mutogatta nekem.

Nagyon sajnálom szerencsétlen állatot, ő nem tehet arról, hogy röpdösött. Anyut ez zavarta. :(


Mennyire szenvedett ettől szerencsétlen állat? Éreznek fájdalmat a legyek?


2011. szept. 3. 18:06
1 2 3
 11/27 J0Có95 ***** válasza:
29%
a LEGhumanosabb ha átszúrsz rajta egy tűt...
2011. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
A nagymamám szabadította meg végül szegény állatott a szenvedéstől, becsavarta egy wc papírba, és összenyomta. Anyu szerint viszont lehet, hogy túlélte, a mama eltörte ezzel a derekát, és most nyomorék is lett szegény.
2011. szept. 3. 18:28
 13/27 J0Có95 ***** válasza:
73%
szadista :D
2011. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
50%

Nem baj majd nyitunk egy új klubbot.

Azzal a címmel "Hogyan védjük a legyeket"

Am,,,eszed nem sok van ha ezt ide írtad.

2011. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%
Annyira sok gyökér ember van-.-...Attól amiért a legyek nem olyan okosak ugyan úgy ÉREZNEK fájdalmat!!!Én akkor sajnálom amikor látom szenvedni,egyik állatot sem szabad!Nem tehet róla h ő most épp egy légy...a fájdalom ugyan úgy meg van náluk is,elhiheted h krvára szenvedett..
2011. szept. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
46%
mi ? dehogy éreznek ! és pusztítani kell őket mert a légy nagyon gusztustalan ! és hogy miért ? - mert mindenre rárepül a szartól elkezdve mindenre utánna meg rá a kajádra vagy bármire. Na még mindig sajnálod őket ? amúgy amit anyukád csinált az felesleges egyszerüen le kell csapni remélem tudtam segíteni :D
2011. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Timberwolf ***** válasza:
83%
Szerintem is éreznek fájdalmat. Bocs, de anyád egy szadista. A légy után mi jön? Sáska? Aztán valami kisebb gerinces pl. veréb vagy macska?
2011. szept. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%

Miféle érzék szerveik vannak a rovaroknak? Ami van az tuti nem a fájdalom.Nincsenek érző idegek.

Ilyenféle fájdalom érzés első sorban a melegvérűeknek van.

2011. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%
ti idióták..a legyek is ugyan úgy éreznek fájdalmat...
2011. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Platypus ***** válasza:
96%

Nem azért, de még egy papucsállatkánál is meg lehet figyelni hogy menekül a kellemetlen inger elől. Egy rovar idegrendszere kifejezetten fejlettnek számít az állatvilágban, egy csomó érzékszervük félelmetesen jó. Akkor miért pont a fájdalmat ne éreznék, ami elsődlegesen fontos a túlélés szempontjából? A fájdalom az egyik legalapvetőbb inger, a legegyszerűbb felépítésű élőlények is reagálnak a testüket ért károsodásra.


Ettől még a legyeket lecsapom a szúnyogokkal együtt és teljesen rendben való dolognak tartom. De azt azért nem képzelem hogy nem érez semmit, és nem tartom egészséges dolognak egy rovar élveboncolását csak mert poén.

2011. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!