Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen otthon tarthato pok...

Milyen otthon tarthato pok van, aminek nincsen mérge?

Figyelt kérdés

kiskorom ota arrol älmodozom, hogy legyen egy olyan pokom, akit kivehetek a terräriumäbol és anélkül, hogy megcsipne, ''jätszhatok'' vele (a jäték alatt nem arra gondoltam, hogy labdäzok vele, meg dobälom a levegöbe.nem durväskodom az ällataimmal).most anyäék végre megengedték, de valami olyasmit szeretnék, amelyik azért nem tul kicsi, mint egy hagyomänyos Mo-i pok, hanem tarantula nagysägu vagy annäl kisebb.nem csip, és kellöképpen meg tudja szeretni a gazdäjät ahhoz, hogy ne csak terräriumäban kuksoljon: ).

sajnos nem vagyok szakértö a pokok terén, googleban meg sok mindent talältam, csak azt nem amit kerestem: D.ezért jutottam elidäig, a gyakoriig: ).

milyen ilyen pok van?

15/L


2011. szept. 4. 09:47
 1/4 Platypus ***** válasza:
100%

Minden póknak van mérge, kivétel nélkül. Enélkül nem tudnának táplálkozni. A gyakori terráriumi pókoknak viszont enyhe a mérge, legfeljebb akkor lesz baj, ha allergiás vagy rá. A gazdájukat nem igazán szeretik meg, legfeljebb megszokják és elviselik, amennyiben nyugodtan és türelmesen nyúl hozzájuk. A legnagyobb mutatvány, amire egy pók képes az annyi, hogy végigmászik a kezeden, és nem is szabad sokat piszkálni ezzel. Ha tapasztalatlan vagy, akkor akár félőssé is válhat a pókod, és akkor az isten se imádkozza ki az odújából, ha meg erőlteted akkor ledobja a szőreit, amik erős viszketést okoznak meg a pók is ronda lesz utána. A pókok nézegetni való háziállatok, ha szeretgetni való jószágot szeretnél akkor a rágcsálók között nézelődj.

Kezdőknek ajánlott pókfaj a Brachypelma vagans. Békés, dekoratív és olcsó, szerintem ideális első póknak.

2011. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ:).
2011. szept. 4. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az állatkertben gondoztam madárpókokat egy ideig és azok bármire támadtak, ami mozog. Fecskendővel töltöttem be nekik a vizet és a lecsurgó víznek is nekiugrottak.


Tök érdekes, hogy lány létedre, pókot szeretnél. :)

2011. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igazäbol, még csak 2-3 éve. akarok pokot, eddig kutyät akartam, csak az meg mär szinte mindenkinek van, én meg nem szeretek olyan lenni, mint a többiek, igy jött, hogy pokot akarok: ).ugy is minden pokot megfogok, amit csak lätok: D.
2011. szept. 10. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!