Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet rókám? Nagyonfontos

Lehet rókám? Nagyonfontos

Figyelt kérdés
láttam egy filmet és mondtam apámnak hogy nekem kell egy róka mert olyan aranyos. a kérdéseim : lehet rókám? védett a róka? őt ugyan úgy kell oltani mint a kutyát? a róka együtt bír élni macskákkal? eszik kutyatápot? egyáltalán lehet venni valahol rókát? és kell hozzá valami papír?

2011. nov. 15. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlagembernek:

Röviden, tömören és lényegre törően: Nem.

2011. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nemárr :( komoylan ? :O pedig né úgy szerettem volna :(
2011. nov. 15. 12:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Komolyan.


de nyilván megoldható a dolog, de azt nem írom le nyilvánosan.

2011. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem, nem lehet.

Belegondoltál te abba, hogy egy vadállatról van szó, aminek nem olyan egyszerű a tartása, mint egy kutyáé? Aminek az etetése se úgy működik, hogy elélököd a száraz tápot, aztán egyél? Az életmódja is teljesen más, illetve a rókáknak van egy olyan sajátos szaga, ami a legtöbb ember számára kegyetlenül büdös.

Szóval lehet, hogy a TV-ben aranyos, meg minden, de neked tartani nem egyszerű, és gondolom, elefántot se akarnál csak azért tartani, mert aranyos volt a TV-ben.

2011. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Arról meg már végképp nem beszélve, hogy elég szemét dolog egy vadállat boldogságát (gyk. szabadság) feláldozni a saját örömödre, megelégedettségedre.
2011. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Remélem, apád elküldött a búsba.
2011. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A róka, mint aranyos állat? Tutira nem láttál még igazi rókát. Vagy max állatkertben. Undorító, sunyi, visszataszító állatok. Nem akarom kifejteni bővebben, kutyázunk, nem laikusként írom.
2011. dec. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos, én mivel nagy róka "fan" vagyok, nagyon sokat olvastam ilyenekről. Lehet rókát tartani, de nagyon sok engedélyt kell beszerezni. A rókákat meg lehet szelídíteni, mint ahogy a Noé állatotthonban is és a Miskolci állatkertben is találunk szelíd, simogatható rókát. A lényeg, hogy kölyök korától kezdve emberek között nőjön fel, vagy legalábbis nagyon fiatalon kerüljön emberek közé. Persze még emellett sem biztos, hogy sikerülne a rókatartás, de nagy odafigyeléssel meg lehet szelídíteni az állatot. Ebben a közeli vadőrök is segítséget nyújtanak tudtommal. Az engedélyeket vadász szervezetektől, és a magyar hatóságtól kell beszerezni, ha jól tudom, de ebben lehet, hogy tévedek.

Ami azt illeti, világ szerte több ezer rókatartó él és elmondásuk szerint olyanok, mint a kutyák, ha jó nevelést kapnak. Ha eléggé kezesek, és jól vannak nevelve, akár még a pórázon sétáltatást, a simogatást is engedik, sőt egyes példányok még parancsszavakat is betanulhatnak. :)


Viszont a rókák vadon élő állatok és nem szabad őket csak úgy befogni, mert neked egy háziállat kell. Ha netán egy rókakölyköt elhagy az anyja (mint ahogy ez a Miskolci állatkert rókájával is megesett) akkor be lehet fogadni és fel lehet nevelni.


A kérdéseidre a válaszaim:

Lehet-e rókát tartani: Lehet.

Védett-e a róka: Többségük nem védett, nagyon ritkán találkozhatunk olyan fajjal ami védett, Magyarországon nincs is ilyen, mivel a rókák könnyen és gyorsan szaporodnak.

Ugyan úgy kell-e oltani mint a kutyát: Igen, nagyon sok oltásra neki is szüksége van, ha emberek között szeretne élni.

Együtt bír-e élni macskákkal: A legtöbb róka nem tűr meg maga mellett más fajokat, leszámítva a fajtársait, de nagyon sok róka, ha fiatal korától kezdve emberek között nő fel, meg tudja szokni az álltok társaságát. (Lásd Noé állatotthon rókái)

Eszik-e kutyatápot: A legtöbb róka egereket, pockokat és hasonló rágcsálókat eszik, de a szelíd példányok és egy-két éhes róka akár a kutyatápot is megeszi.

Lehet-e venni rókát: Nem, sehol sem vehet venni. Max. feketepiacon, ami illegális és törvényellenes.

Kell-e hozzá valami papír: Rengeteg papír kell hozzá és ezek beszerzése több hét is lehet.

2012. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!