Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A boltokba honnan kerül a...

A boltokba honnan kerül a friss hús? A gazdák, akiknek túl sok állatuk van eladják a vágóra őket és onnan kerül a boltokba?

Figyelt kérdés
Ez mindig is érdekelt,de igazából nem tudom a választ.
2011. nov. 18. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
húsfeldolgozó üzemekből
2011. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gazdák, (vagy erre szakosodott szövetkezetek, kft-k stb.) akik abból szeretnének megélni, hogy jószágot nevelnek, előre szerződést kötnek a felvásárlóval, vagy vágóhidakkal, hogy az adott évben x mennyiségű állatot nevelnek fel.

Az már egy más dolog, hogy a felvásárlási árat a felvásárló diktálja, így a végén esetleg az, aki dolgozott a jószág nevelésével, lehet hogy nullszaldósra, vagy éppen veszteségesre jön ki.

2011. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb részük nagyüzemi húsipari telepekről. Ez alatt azt kell érteni, hogy a boltokba került állatok nagy része (például a sertések) betonon vagy valamilyen rácson, fél-1-2 m2-en éli le az egész életét, mozgás nélkül. A szárnyasok pedig ketrecekben.

Gazdáktól viszonylag kevés hús kerül az áruházakba, ők főleg piacokra, kisebb boltokba termelnek, vagy közvetlenül adják el.

2011. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne legyünk már demagógok! Hogyan férne el egy sertés fél- egy négyzetméteren! Ha a kérdező komolyan érdeklődött, akkor minek válaszol olyan, akinek semmi köze a mezőgazdasági termeléshez? A gazda nem attól gazda, hogy otthon a maradékon, meg a moslékon neveli az egy-két disznóját, és kapirgál az udvarban 10-12 tyúk, meg a csibéi.A húsboltokba csak ellenőrzött körülmények közül, állandó minőségű termék kerülhet, amit csak megfelelő termelési rendszerekben lehet előállítani. Ez lehet iparszerű, ahol valóban kis helyen, rácson és betonon tartják az állatokat (hozzáteszem a hozzánemértő "zöldek" véleménye ellenére nem szenvednek ebben sem az állatok) és lehet alternatív rendszerekben (kifutós, röpdés, szabadtartásos stb.) ahol a természeteshez közelebb álló módon termelnek. Ez utóbbiban sokkal alacsonyabb a termék mennyisége, lassabban és drágábban lehet csak előállítani. Az alapvető tény, amit el szoktak felejteni, hogy az állat csak akkor ér el magas szintű termelést (legyen az tej, tojás, hús, toll, vagy prém) ha jól érzi magát. Egy szenvedő állat nem fog gyarapodni, tehát a gazdának (termelőnek) az az érdeke, hogy az állata ne szenvedjen hiányt semmiben. Arról lehet vitatkozni, hogy melyik rendszer a jobb az állatoknak, de a legújabb vizsgálatok sajnos azt mutatják, hogy sokkal több a viselkedésbeli probléma az alternatív rendszerekben, mint az iparszerű tartásmódnál (lásd nyúl, tyúk). Szóval a gazdák nem a "felesleget" adják el, hanem direkt azért szaporítják az állataikat, hogy a vágóhidakra kerüljenek. Mostanában terjed egy új lehetőség, a háztól való értékesítés, amikor a gazda közvetlenül a vevőnek adja el a terméket. Ennek az az előnye, hogy a vevő és eladó között kiépül a bizalom, így a termelőnek van egy fix vevőköre, a vevők meg tudják, kitől, milyen friss, és milyen minőségű áruhoz jutnak hozzá. Persze ennek is meg kell teremteni az egészségügyi és egyéb feltételeit (ez a termelő dolga)
2011. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!