Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet MENYÉTEM?

Lehet MENYÉTEM?

Figyelt kérdés
a barátnőm szerint a menyét az védett állat úgyhogy ne reménykedjek viszont a pasim szerint nem védett mert hogy az ő unoka hugának is volt menyétje.

2011. nov. 23. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet, de tokeletes menyethez illo kornyezetet kell biztosits neki...sok mozgasra van szugsege
2011. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a sok mozgás .. az jó ha elviszem sétálni? és őt egyáltalán ketrece kell tartani vagy lehet szabadon?
2011. nov. 23. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
A menyét Magyarországon védett, szóval nem tarthatod, de amúgy sem háziállatnak való. A barátod unokahúgának inkább görénye lehetett, nem? Azt lehet tartani legálisan, az nem jó?
2011. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a görény az büdös nagyon úgy tudom...
2011. nov. 23. 18:23
 5/8 anonim ***** válasza:
És a menyét szerinted nem büdös? :D Egyszer láttam az állatkertben az élet-halál házban egy talált, bevitt pici kölyköt, már annak is olyan szaga volt, hogy ihaj! Most gondolj bele, milyen lehet egy felnőtt, ivarérett állaté?
2011. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
úgy tudom hogy valami bűz mirigyet el lehet távolítani. ha eltávolítjuk akkor nem lesz olyan büdös?
2011. nov. 23. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:

1. A közönséges menyét nem védett hazánkban, ennek ellenére tartása nem ajánlott, mert nem háziasított állat, így számára alkalmatlanok azok a körülmények ahogy te akarod tartani. Nem fog örülni ha sétálni viszed és nem fogja jól érezni magát a lakásban. Valószínűleg sosem lesz olyan kezes, mint amilyennek te szeretnéd. Nem fog nyugiban ücsörögni az öledben, vakartatni a pociját....

2. A menyét büdös (véleményem szerint büdösebb mint egy görény - van görényem és gondoztam már nyestet, menyétet is, így van összehasonlítási alapom).

3. A bűzmirigyet NEM szokás kiműtettni, semmiben nem befolyásolja az állat szagát, mivel azt az állat csak ijedtségból, elrisztás céljából használja. Ha kivágják attól még ugyanúgy megmarad a szag.

2011. nov. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem aranyerem is volt.
2011. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!