Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a macskádra panaszkodnának?

Ha a macskádra panaszkodnának?

Figyelt kérdés

Mit csinálnál, ha átmenne hozzád a szomszéd, azzal, hogy a macskád megölte a csibéit, vagy papagájait vagy esetleg aranyhalait?


És azt mondja, ha nem fizetsz kártérítést akkor legközelebb nem fog hazatérni a macska ...


2009. máj. 15. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos én jártam így, a szomszéd szerint a macskám hozzá járt a nagydolgát végezni. És sajnos a cica tényleg nem tért haza :(
2009. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha amúgy normális, jó fej szomszéd, akkor nem győznék elnézést kérni, lesülne a bőr a képemről és ÉN RAGASZKODNÉK HOZZÁ, hogy legalább az anyagi kárát megtérítsem. De mivel fenyegetőzik a macska elpusztításával, hát, nem tudom. Így benne van a pakliban, hogy ha most fizetsz, akkor esetleg rákap arra, hogy rendszeresen lehúzzon azzal, hogy megint kárt okozott a macskád... :(
2009. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet egy jó szomszéd, ha fenyegetőzik. Kérj elnézést, nehogy a végén bekattanjon. És feltétlenül vegyél neki egy macskát!
2009. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Minek venne neki macskát?:DNem értetted a kérdést szerintem:)Nem a szomszédmacskáját ölték meg az aranyhalai,hanem a macska a szomszéd aranyhalait.

Amugy menj át,kérj elnézést,És ha biztos hogy a te macskád volt,meg KELL fizetned a kárát,ha nem biztos,én nem fizetném ki,viszont megmondanám,hogy ha bármi baja lesz a macskádnak,állatkinzásért feljelented.Ő ezt nem teheti meg,mert nem szándékosan ölted meg az álatait.De amugy gondolj bele forditott esetben milyen szarul esne neked...Örülnél ha kifizetné a kárt.

2009. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Látom nem érzed az iróniát az utolsó mondatomban. Gondolkodj lazábban ne légy merev.
2009. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Kifizetnem. Papiron dokumentalnam a dolgot, alairatnam vele.

Igy, ha barmi baja esne a macskanak, a szomszed eleve vesztes pozicioban van mikor feljelentem.

Mert igen, az ember a allata altal okozott karokert is felelos. (megjegyzem, csak a tenyleges kart fizetnem ki, nem a "elvart, elmaradt haszon-t")

2009. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezt az egészet nem értem??Most a csibéket,az aranyhalakat vagy a papagájt??Az aranyhalak zárt akváriumban vannak,a papagájok zárt kalitkában??Hogy fért egyáltalán hozzá az a cicus??A szomszédhoz mindennek és mindenkinek szabad bejárása van,nem zárja az ajtókat,vagy nincs szúnyogháló az ablakán??És a csibék mellett általában ott a tyúkanyó,még ha egy csibét elkapott a cica,akkor sem hiszem,hogy az egészet elvitte!Illetve miből gondolja,hogy a te cicád volt egyáltalán??Szóval ezek a dolgok sántítanak kicsit,persze érdemes a szomszéddal beszélni,illetve kompromisszumokat kötni!!Sajnos tényleg vannak olyan emberek,akik egyszerűen utálják a cicákat,és képesek valótlant állítani,csak hogy eltávolíthassák a közelükből őket!Ha tényleg a cica a ludas,pótold az aranyhalait,meg papagájait,és kérd meg,tartsa csukva az ablakot,hogy ne forduljon ilyen elő többet!
2009. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!