Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy iparban 47-48...

Az igaz, hogy iparban 47-48 nap alatt hízlalják mesterségesen a csirkéket 1,5 kilósra, vágásra alkalmassá?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
igaz
2011. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Igen, és megint én tartozok Googlee barátomnak egy sörrel...

2011. dec. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem. az adatok nem jók.


ma már 32 nap a brojlerek standard vágási ideje, és ez idő alatt azért 1,5 kg-nál nagyobb súlyt is elérnek, ez a minimum.


egyébként mit értesz az alatt, hogy mesterségesen?

megfelelő hőmérsékleten, megfelelő almon tartott állatokról van szó, csoportban tartva, önetetőből folyamatosan ellátva enni- illetve innivalóval.

nem kapirgálnak az udvaron, az igaz (de kapirgálnak helyette az alomban), de akkor nem is nőnének meg ekkorára, merthogy hamar el is pusztulnának... nagyon gyér a tollazatuk, és nagyon esetlenek is, mi próbáltuk őket az udvaron tartani, de nagyon hamar elpusztultak. egyszerűen életképtelenek már a nomád életkörülmények közt.

2011. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A vega barátnőm mondta. Én nem tudtam elképzelni, bár nem is tudom egy egész nagyobb csirke, amiből a hentesnél vesszük combját, szárnyát mekkora kilóra. Azt mondja, hogy mesterségesen növekedési hormonokkal, és növekedést serkentő hormonokkal dúsított növényekkel etetik őket. Ezért nőnek meg ilyen hamar, nem pedig a bőséges táplálék és megfelelő tartás hatására.
2011. dec. 19. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

a vega barátnőd járjon utána a dolgoknak, mielőtt ostobaságokat terjeszt.


a hormonokat már rég tiltják, az EU-val pedig megszigorodott ez is. kérdezzetek utána egy-két nagyobb takarmánygyárnál, hogy milyen alapanyagokból készülnek a tápok (azt is bevizsgálják egyébként, akárcsak a "kész" csirkehúst!).

2011. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hozzáteszem a nagyobb növekedési erélyhez nem kell hormonálisan vagy más módon "hozzányúlni" célirányos szelekció és a genetikai okos felhasználása (hibridizálás, heterózishatás, erről is beszélgethetünk, de keress rá guglin, az egyszerűbb) révén érték el az állattenyésztők, hogy ma már ezek az állatok ennyire rövid idő alatt ilyen nagyra nőnek. a takarmányhasznosításuk sajnos nem az igazi, de generációról generációra javul az is, mint ahogy a brojlertápok összetétele is egyre jobban igazodik hozzájuk.


ezt egyébként személyesen is tapasztaltam, dolgoztam nagyüzemben és hizlaltunk itthon is, hihetetlen, ahogy napról napra nőnek a pipik!

2011. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Majd akkor még bővebben utána nézek! Kerestem még a kérdés kiírása előtt, de nem találtam infót hozzá, de örülök, hogy valaki elmagyarázta. Pontoztam.
2011. dec. 19. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!