Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan "működik" egy menhely?

Hogyan "működik" egy menhely?

Figyelt kérdés
Mármint hogyan lehet létesíteni egy normálisat? Ahol lakom van egy,de szörnyű... Fel is gyújtották. A körülmények nem állathoz méltók. Szeretnék majd egyszer alapítani, de fogalmam sincs,hogy álljak hozzá. A segítséget előre is köszönöm! Lekezelő, lehurrogó válaszokat nem kérek!!!
2009. máj. 19. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a helyi polgármesteri hivatalnál kellene kezdeni. Ott biztos segítenek és elmondják hogy milyen feltételei vannak ennek az "otthonnak".
2009. máj. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell pár-tízmillió forint.....

Ha rendes menhelyet akarsz csinálni, akkor kell egy nagy terület építeni kell kenneleket nyitott és fedett résszel, egy "rendelőt" ahol az állatokat el lehet látni, egy kölyökházat, ami fűthető, ahol télen lehetnek a kölykök, egy rtaktárat ahol a kaját, pórázakat tárolod, egy mosogatót a tálaknak......

Engedélyt kell kérned hozzá az önkormányzattól, alapítanod kell egy alapítványt, hogy igazolni lehessen az adományokat, és minden hónapban sok pénzt szerezni.

2009. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyobb gondom azzal van, hogy hol? Az emberek "allergiásak" a kutyaugatásra. Pedig már kinéztem egy-két klassz helyet nagy területtel, de a közelében nemrég letelepültek.
2009. máj. 19. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom Pakson laksz. (?) Szerintem először szerezz gyakorlatot a menhelyi munkában és ez alapján döntsd el, hogy lenne-e kedved igazán hozzá. Heti egy-két alkalommal próbáld ki. Ha tényleg Pakson laksz, akkor az ottani menhely tökéletes lenne a gyakorlathoz. Az ottani kutyáknak nagyon nagy szüksége lenne a segítségre és nagyon hálásak érte. Voltam ott többször, tényleg nehezek ott a körülmények, de szeretettel várnak minden segíteni vágyót. Ha tényleg menhelyet szeretnél nyitni, akkor a legjobb, ha a legjobban rászorulókon segítesz először. Gyönyörű és nagyon kedves kutyák vannak ott, mindenképp ajánlom! :)
2009. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én menhelyi állatgondozó vagyok több, mint egy éve. Szeretetteljes, de ugyanakkor gyilkos munka. Mind lelkileg, mind fizikailag. Létrehozni, vezetni, fenntartani, huhh, hát szavakba se lehet önteni.

A dolog ott kezdődik, hogy kell hozzá kb. 50 millió forint (kb. 100 kutya helye). Egy lakott területen kívüli telek, kennel/kifutó sor(ok), műtött kennelek, karanténos kennelek, a kölyköknek és a betegeknek télre fűthető kennelek, tároló helyiségek (legalább 4 nagy mélyhűtő, táp, konzerv, plusz ólak, építőanyagok helye), konyha (egészséges/beteg/kölyök), egy iroda és öltöző, bevezetett víz, áram, netalántán gáz, bár az megoldható palackkal, szabad terület/kifutók sétáltatáshoz, gondozók, honlap, engedély, béke nyugalom a lakossággal, önkormányzattal, hatósági állatorvossal, emberi viszony a helyi sintérrel, jobb esetben gyepmesterrel, ismertség Magyarország állatvédelmében, menhelyeiben. Ez csak az indulás. Ha mondjuk egy 100 fős menhelyet hozol létre, akkor az indulástól kezdve kb. évi 15 millió forint + a kaja (legalább a fele adomány nekünk, tehát a 15 millió a karbantartás, építkezés, számlák, bérek, oltás, ivartalanítás, chippelés, műtétek, röntgenek, vizsgálatok). Azt a pénzt össze kell szedni, tehát média, reklám, adó 1%. A kutyákat gazdához kell adni =>hirdetés. Nagy kocsi a fuvarokhoz (adomány, kutyák).

A helyi, környéki kutyák elveszett-talált karbantartása.

És talán még a felét sem mondtam el annak, ami kell...

Elsőre, amit írt előttem valaki, segíts 1-2 évet Pakson aktívan (gondolom ott laksz), és utána nézd meg, bírnád-e még 20-30 évig csinálni napi szinten.

www.netboard.hu =>Kutyaszövetség=>Paksi Állatmenhely topicjában fel tudod venni a kapcsolatot az ottani segítőkkel.

2009. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenki válaszát! Nagyon sokat segítettetek. :))
2009. máj. 20. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

menhely nem lehet lakott területen!


Aki pedig pl. ipari övezetben vagy külterületen él az így járt! Tehát az hogy kit zavar a kutyaugatás ilyen módon mellékes.


Az önkormányzat mellett az állategészségügyi hatóságot is fel kell keresni.


és rengeteg pénz kell hozzá.

2009. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!