Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi repkedhet a padlásunkon?

Mi repkedhet a padlásunkon?

Figyelt kérdés
Új építésű családi ház, zsindely tetővel. Elég zárt padlásnak gondoltam (eddig), rácsos szellőzőkkel és csak belül van padlásfeljáró. Talán az ereszcsatorna mentén lehet valami rés, ha már bejutott valami... Halk repkedést hallok a könnyűszerkezetes födémen keresztül. Nagyon idegesítő, mert néha motoszkál is és féltem a szigetelést. (Fent nincs ledeszkázva, mert nem használjuk a padlást.) Most érkezett ez a valami decemberben. Talán denevér? Jellemző esetleg, hogy télen költöznek be a padlásokra? Miért jönnek, ha ott fent is hideg van? Este lefekvéskor gyakran hallom, mert akkor csend van, de nem biztos, hogy csak akkor aktív. Mi lehet szerintetek és mit lehet csinálni vele? Nagyon nem szeretném, ha a szigetelést megbontaná vagy alá bújna. Előre is köszönöm a segítséget!
2011. dec. 27. 22:49
 1/3 Platypus ***** válasza:
A denevérek röpte teljesen hangtalan, és ilyenkor már régen a telelőhelyükön kéne lenniük. Valami madár lesz a tettes. A szigetelésnek nem szoktak ártani, viszont ha tényleg annyira zárt az a padlás, akkor lehet, hogy nem találja a kiutat, és ha nem teszel valamit, ott fog megdögleni.
2011. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiderült, mi volt az? És tényleg csak a repdesését hallottad, vagy esetleg egér kaparászott?
2012. nov. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lehetett, de nem egér, mert egyértelműen hallatszott a repkedés. (Egér a kocsinkban volt egyszer.)

Nem sokáig "lakott" nálunk, de biztos vagyok benne hogy ki-be járt, nem döglött meg odafent.

Magától megoldódott a dolog szerencsére.

2012. nov. 16. 10:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!