Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy állnátok hozzá ahhoz,...

Hogy állnátok hozzá ahhoz, hogy szüleitek semmiféle állatot nem hajnaldóak megtűrni a házukban pedig kvázi más kívánságotok se volt soha? Mit gondoltok ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés

Tartottam már óriáspókot titokban itthon. Most arra készülök, hogy hazahozok egy hörcsögöt ketrecestöl, mert már próbáltam megbeszéli velük minden úton módon, de olyan baromságokat képesek kitalálni kifogásnak, mint pl a hörcsög tönkretenné az egész lakberendezést, stb.

Kapaszkodni: 22 éves ifiú vagyok, de nem tudok mit kezdeni ilyen szülökkel. Aztán lehet oltani, biztos annak is oka van, hogy nem vesznek emberszámba (ez már az én véleményem)


2009. máj. 22. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én szüleim se akarták engedni,aztán hazahoztam a teknőseimet,és nem tudtak mit tenni..igaz ezzel szegény állatot némi veszélynek teszed ki,,mert mi van ha mégis csinálnak vele valamit,de ...nemhinném hogy ilyen gonoszak lennének.próbáld meg.ja és egy hörcsög mégiscsak aranyosabb mint egy óriáspók..:Dtalán megbékélnek vele.ha igy folytatod,sose lesz "saját"életed,szóval ez talán lehetne egy kezdő lépés,hogy igenis ez a te döntésed és kész..
2009. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én ha ennyire nem érezném jól magam, akkor elköltöznék ehhez már a korod is megvan. Ha tanulsz akkor koliba tudsz lakni, ha nem akkor átmenetileg munka mellett egy kisebb albérlet, ezekbe néha lehet vinni állatot. pl. nekem 3 kollégiumban is volt hörcsögöm.
2009. máj. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Én eddig minden állatot titokban hoztam haza, hogy nem tudtak róla... Előbb-utóbb megszokják, 1-2 megjegyzés, de megengedik.

Tudod hol tartok?

2 kutya, 2 teknős, 2 patkány, 15 egér, 24 gabonasikló + 24 tojás, 1 királypiton, 1 nyúl.

2009. máj. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az a véleményem, hogy hüllő , rágcsáló nem háziállat, ezért aki nem kifejezetten állatbarát nem szereti a lakásban azokat.

Próbálkoznod kellene inkább egy kistermetű kutyával, esetleg macskával.

2009. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Felnott vagy !!

Eleg eszed van mar es tudod hogy kell gondozni egy allatot !!

Nyugodtan vedd meg es vidd haza ugyis a te szobadba lesz akvariumba !!!

Ne figyelj a szulokre.. jo hogy a hazukba laksz meg de nem dirigalhatnak neked mikor amr 22 vagy !!

Legyel kicsit erosebb.. ne hagyj rajuk mdinent.. neha szalj veluk vitaba !!

Aztan horcsogre vonatkozva.. a forgacsot naponta csereldd.. adhatsz neki midnen nap egy kis vizet de ne sokat!! szereti a repat almat lucernat salatat buzat tengerit.. borsot ne addj nekii !! es vitamint se nagyon max telen !!!

pusz

2009. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nekem se engedték soha, nagyon rossz volt, de nem tehettem semmit.Ha hazaállítottam volna egy állatkával, kivágnak vele együtt.Én szüleim ilyenek sajnos.Aztán elköltöztem és most van egy kutyám meg egy macskám.

Azért próbálj meg beszélni velük.

2009. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a kérdés, nem az állatra vonatkozott főleg, hanem, hogy a szüleid nem segítik elő azt, hogy egészségesen indulj a felnőtt korba, amihez az is fontos, hogy a szüleid egyenértékű felnöttnek kezeljenek, ha meg úgy érzik valamiért nem viselkedsz felnőtt módjára, akkor segítsenek neked ebben, ne pedig lenyomjanak. Szerintem, ezt a helyzetet nem fogod tudni megkerülni, anélkül, hogy a sarkadra ne álljál velük szemben, kicsit aukrokratának tünnek, olyanokkal a legnehezebb az ilyesmi de valamit csinálj, mert egész életedben ilyen papucs szerepű leszel, ami ha nem vagy mazohista, nem túl kellemes, és mindenféleképpen megalázó szerep.

Bocs az offért.

2009. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Minden választ nagyon köszönök! Megerősítést kaptam, igazából én is így éreztem: vár már a sarkam, hogy ráálljon valaki :)


( 15:47 ! hadd áruljam el, hogy nekem a te válaszod volt mind közül a "leghasznosabb" itteni terminusszal élve. )

2009. máj. 24. 00:33
 9/9 anonim válasza:
Tanulj, menj dolgozni, vegyél házat/lakást és majd akkor nem fog senki beleszólni, hogy mit tartasz és hol.
2010. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!