Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi áll a tápláléklánc legtetején?

Mi áll a tápláléklánc legtetején?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy az összes élőlény közül melyik áll "legfelül"?
2012. jan. 8. 12:09
 1/8 anonim válasza:
A kaszás a táplálék lánc legfelső eleme! :D
2012. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:D:D
2012. jan. 8. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
ha nem lenne a tudomány ennyire fejlett, és őskori körülmények között élnénk, akkor is az ember állna, az intelligenciájának köszönhetően. Az állatok között meg megoszlik, mert egy oroszlán nem tud egy cápát elkapni, de attól még ő a szavanna ura
2012. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Ezt mindig csak adott élőhelyre lehet értelmezni. Semmi értelme összehasonlítani egy indiai tigrist egy kanadai grizzlyvel, vagy egy európai uhuval, vagy egy cápával, vagy akár az emberrel. Lehet, hogy egyes helyeken a tápláléklánc csúcsán mondjuk egy rovar áll. Ezt mindig az adott környezeti körülményekhez kell viszonyítani.

És ha most én hasraütésszerűen azt mondanám, hogy hm, szerintem az oroszlán a legeslegkirályabb állat... akkor se mennék semmire, mert ha összeereszteném egy medvével, lehet, hogy megölnék egymást, de nem táplálékszerzés céljából. Annyira el vannak szigetelve földrajzilag, hogy egyszerűen nincs értelme az összehasonlításnak. Ugyanarra a célra fejlődtek ki, de más körülmények alakították őket.

Sokan hangoztatják, hogy az ember a csúcsragadozó, de ezzel én kicsit hadilábon állok. Oké, hogy én a távcsöves puskámmal, vagyis közvetve a fejlett intelligenciámmal megölhetem a jaguárt, de ha összezárnának minket egy arénába, szerintem nem én enném meg végül a jaguárt.

2012. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Chuck Norris
2012. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:)
2012. jan. 19. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Sőt, ha elpusztul bármelyik szárazföldi csúcsragadozó, vagy az elefánt, jönnek a kis dögevő, temetőbogarak, meg legyek, oszt megeszik. És kezdődik minden az elejétől.
2012. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ember, felzabáljuk az állatokat.
ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!