Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Le lehet tölteni azt a rágcsál...

Le lehet tölteni azt a rágcsálóriasztó hangot, amit most mutattak a Fábry Show-ban és ha igen akkor hol?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem a fickó nevét és nem találom a neten sehol. Meg tudja mondani valaki? Vagy valahol le lehet szedni? Ki kellene hajtani az egereket, aztán hátha működik.:D
2012. febr. 2. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


nem tudom, hogy le lehet-e tölteni valahonnan. De azt sem, hogy miért mondták a nyestre, hogy rágcsáló, mikor az egy ragadozó állat, ugyan olyan, mint a menyét, hermelin, görény, nyuszt.

Nem is értem, hogy lehet egy hang hatásos ragadozók ellen, és rágcsálók (egér, patkány, hörcsög, pocok) ellen is.

2012. febr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, a TV-ben milyen hangot mutattak, de a rágcsálók és a nyest ellen az ultrahang hatásos, többé-kevésbé. Ezt pedig hiába töltöd le, egy normál hangfal nem képes lejátszani, mert nem úgy tervezték, hogy az emberi halláson túli tartományban is működjön. Ha meg hallható hangról van szó, akkor az előbb riasztja el az embert, mint az egereket. Ezek a hangos módszerek nem azonnali jelleggel hatásosak, hanem egy idő után az állatok már nem bírják elviselni a stresszt és inkább odébbállnak.


Egyébként pár ezerért lehet venni ilyen ultrahangos készülékeket, olyat érdemes nézni, ami nem állandó hangot ad le, hanem csak időnként szól és a frekvenciát is váltogatja. Ezeket kevésbé szokják meg az állatok. De még ezek sem mindig válnak be.

2012. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!