Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A madárpókom nem akar enni...

A madárpókom nem akar enni már lassan 2 hete, de még csak nem is vedlik. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
már lassan 2 hete nem evett még kicsike eléggé mióta nálam van (karácsony óta) nem vedlett egyszer sem. Mostanában nem fogadja el a tücsköt sőt elmegy tőle ill. elijeszti. HA vedleni fog, menyi idő telik el a koplalás és a vedlés vége között?

2012. febr. 9. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

csak anynit tudok a pokokrol amit exemnél megtanultam.

ha kicsi, nekem soknak tünik az a két hét...

nem tul nagy a kaja? nincs tul nagy helyen?bár ha eddig megette...vagy az ellentéte. nincs tul pici helyen?

igazábol csak találgatok. mennyire kicsi az a pok?centibe kérdem, nem értek a vedlésszámhoz.


egyébként elöfordul hogy beteg lesz és elpusztul. náluk ezt elég nehéz megállapitani.olyan is volt exemnél hogy egyik nap még mászkált,evett,másik nap meg már meg volt halva.

2012. febr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
adj meg mindent amit tudsz rola, centi, helyméret, mekkora tücsök mittomén,aztán ha addig nem válaszol valami profi akkor megkérdezem exemet.
2012. febr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget. Szóval a pók maximum 3cm a tücsök amit adok neki az a 2-1,5cm között szokott lenni (eddig elkapta mindig) a hely se lehet baj, mivel a tücsök van,hogy rá mászik a pókra a pók meg csak el zavarja vagy arrébb megy. amúgy olyan 8cm-szer 4cm-es helyen van. köszönöm előre is a segítséget
2012. febr. 10. 09:08
 4/8 anonim ***** válasza:

na megkérdeztem.

sokminden lehet.


pl vize van?


elöfordulhat az is hogy szerzett egy sérülést, vagy megrágta a tücsök és emiatt is fél.elvileg nem nagy neki a kaja de ha nem védekezik a pok, simán bánthatják.ha nem eszi meg a kaját, kiveszed töle?nem kell azonnal, de egy nap után ki szokták ha nem eszik.

vedlett mikor nálad volt?

mert vedléskor nem szabad hozzányulni és semmiképp nem kaphat kaját. még utána sem minimum egy hétig.olyankor még gyengék és sérülékenyek, mert puha mindenük, a kajaállat lazán megzabálja.

de ez csak plusz info.


ha nem fog enni, elpusztulhat. de probálj ki kisebb tücsköt vagy csotányt esetleg hátha attol nem fél.

a vedlés jele a hozzá képest nagyra duzzadt potroh is.meg be is sötétül neki kicsit olyankor. nem látsz ilyen jelet?

2012. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de igen furcsálltam is mert fekete lett a pók és megnőtt a potroha, köszi az infót
2012. febr. 10. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:

akkor remélhetöleg csak vedleni készül:) bár én sokallom a két hét koplalást kicsinek de a pokok sem egyformák:)

szivesen:)

2012. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nah tenap este sikeresen le vedlett =)
2012. febr. 11. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:

jaj de jo,reméltem hogy nem lesz baja:)))akkor legközelebb már tudni fogod a jeleket:)))

sok sikert

2012. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!