Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit jelent és milyen kötelezet...

Mit jelent és milyen kötelezettséggel jár, ha valaki örökbefogad egy állatot az állatkertben?

Figyelt kérdés
2007. aug. 2. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a kötelezettség az, hogy figyelsz rá, gondozod lelkiismeretesen. Nem lehet elhanyagolni, a legrosszabb velejárókat is neked kell elintézned, hiszente akartad azt az állatot, ezzel vállaltál minden gondot ami az állattal jár.
2007. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszadó tévedésben van, ilyen örökbefogadásos hazavivős dolog nincs az állatkertben.


Örökbefogadó szülőnek lenni annyit jelent, hogy évente 5000-300000 Ft összeget átutalsz az állatkert számlájára, amit aztán erre az állatra fordítanak. A Ft-ról az örökbefogadó dönt.

Ez gyakorlatilag olyan, mintha egy alapítványnak adná az ember a pénzt.


Cserébe pluszban egy oklevelet adnak, illetve részt vehet a "szülői értekezleteken" az örökbefogadó, amely egy fogadás az összes hasonló adományozó emberkének.

2007. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg hogy ki írjék hogy te fogadtad örökbe. és fizetned kell évente.
2007. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van örökbefogadott állatom, egy vadasparkban.


Az állat költségességétől és népszerűségétől függően van egy minimumösszeg, amit ki kell fizedned, ha szeretnéd az állatot. Egy évre "fogadod örökbe", utána meg lehet hosszabítani.

Én egy ludat sajnáltam meg, mert el volt törve a szárnya, s ki akarna pont egy törött szárnyú nyári ludat örökbe fogadni? :) Mivel az ilyen "tucatállat", neve sem volt, így azt is én adhattam neki, s nem csak oklevelet kaptam, hanem kiírták a rácsára. Onnantól egy évig ingyenesen látogathattam a vadasparkot(!) - ez az állatkertekre persze nem igaz -, s kaptam levelet arról is, hogy nyúljak mélyebben a zsebembe, ha tudok, mert ha összejön a szükséges pénz, akkor meg lehet operálni a "ludam".


Tehát semmilyen kötelezettséggel nem jár, sőt, de ha van valami baj az állattal, akkor megkeresnek, hogyha tudsz segíteni, akkor légy oly szíves.

2008. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!