Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Achát csiga? (több lent)

Achát csiga? (több lent)

Figyelt kérdés

sziasztok

most lesz achát csigám 1db

a kérdésem az hogy mekkora legyen minimum a terrárium?

és mi legyen alatta?

a moha jó? ha gen hol szerzek?

mit egyen?

köszönöm mindenkinek:)



2012. febr. 22. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Először is engedd meg, hogy azt tanácsoljam, ne tarts egyedül csigát! Bármilyen meglepő, de nem szeretnek egyedül lenni ők sem. Ha nem akarod, hogy szaporodjanak, akkor különböző fajtájúakat tarts (nekem pl egy iredalei-m meg egy reticulata-m van együtt, akik nem fognak szaporodni).

Gondolom még pici a csigád, most még elég neki egy kicsi hely is, ezt majd látni fogod, hogy mekkora neki az ideális, nincs erre szabály. Attól is függ, hogy milyen fajtájú a csigád, vagyis hogy mekkorára fog nőni.

Talajnak virágföld és tőzeg fele-fele arányú keverékét rakd be. Vigyázz, hogy nehogy növénytápos földet vegyél!


Fúú, az evésről meg regényt tudnék írni. Elsősorban zöldségeket és gyümölcsöket adj, amiket nagyon jól moss meg, és hagyhatod neki vizesen. Nagy kedvenc szokott lenni az uborka, sali, paradicsom, alma, de ez minden csigánál más. Ezen kívül adhatsz sajtot, sonkát, bármilyen fehérjét, ami nem fűszeres, olajos vagy sós. Az enyéim imádják ha tejfölt vagy joghurtot teszek a kajájukra. :D és szépiacsont is mindig legyen neki, mert ebből építi fel a házát. Kisállatboltban vehetsz szépiát.


Most ennyi jutott eszembe, kérdezz még nyugodtan. :D :)

2012. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is achát csigám van. 2db külön terráriumban.A terráriumokat egymás mellé toltam, és jól elvannak így is. Amíg nekem is csak egy volt, én naponta 1.5/2 órát játszottam vele. Fogj egy befőttesüveg tetőt, és tegyél bele egy PICI vizet. A csiguk imádnak pancsolni!
2013. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!