Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért/Mitől van a legtöbb ló...

Miért/Mitől van a legtöbb ló egyik mellső lábán belül, az alkaron, az a fehér folt?

Figyelt kérdés
Úgyértem nem a szőre színe olyan, hanem ott vn valami megkeményedés. Eggyáltalán mi az? Seb?
2009. jún. 6. 20:27
 1/5 anonim válasza:
Az a szarugesztenyéje. Nem fáj neki.
2009. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És ennek van valami célja? És miért nem minden lónak "egyforma", úgyértem többnyire csak egy oldalon van, vagy csak eggyen látszik, ez mitől függ?
2009. jún. 6. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
őő mindegyik lábán kéne lenni szarugesztenyének és ez nem fáj neki hát őm olyan mint nekünk hüvelyk uj.
2009. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem a szarugesztenyére gondolt? csak mert a szarugesztenye nem fehér, hanem szürke. Ha amugy a szarugesztenyéről beszélünk, akkor az egy faji bélyeg, pl a szamárnak csak a két mellső lábán van. És például ha van egy kanca lovunk és egy csődör szamarunk, és lesz belőle egy kis öszvér, akkor mind a négy lábán lesz szarugesztenye, mert az anya a ló, és az anyai hatás miatt ezek a tulajdonságok erőteljesebben öröklődnek. Ha viszont a szamár az anya és a ló a mén, akkor csak két lábán lesz szarugesztenye.
2009. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szarugesztenye egy visszafejlődött hüvelykujj, a többi ujja (mármint a csont) végigfut a lábában, ott van a patájában, úgymond.
2012. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!