Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy kecskét a...

Szeretnék egy kecskét a kertes házunkba, főleg a gyerek miatt. Egyáltalán mit kell tudni a kecske tartásáról? Mik a feltételei, velejárói?

Figyelt kérdés

Teljesen laikus vagyok.Minden hasznos információ érdekel.

Köszi!


2012. márc. 23. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
a kecskéről főleg azt kell tudni hogy mindenhova képes felugrani, felmászni, eljut mindenhova ahová csak akar:D Mi is tartottunk régebben, de folyton elszökött, kiugrott a kerítéseken vagy éppen átmászott rajtuk(fogalmam sincs hogy jut át egy közel 2 méteres kerítésen), megzabálta az összes virágot, zöldséget, volt hogy a melléképület tetején találtuk meg, összetörte a cserepeket... Elég idegesítő egy állat. :)
2012. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
valamint szörnyen büdös. Büdösebb mint a juh,pedig az se semmi
2012. márc. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindent megeszik, lerág, még a fáknak a kérgét is, amitől kinyirodik az összes fa, összes növénynek annyi. De azért aranyosak, és a kecsketej nagyon egészséges.:-) És nem kell füvet nyírni:-)
2012. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Az igaz, hogy nagyon leleményesek és mindenevők, nálunk többek között egy régi trabant kaszniját is elfogyasztotta :)

Viszont ha van egy megfelelően megépített, fedett karám, akkor nyugodtan lehet tartani (persze nap közben érdemes lemozgatni, kiengedni, hatalmas a mozgásigényük!). Nagyon hálás jószágok, szívesen játszanak a gyerekekkel is. Rengeteget legelnek, nagyon jó tejet adnak, tehát én biztatnálak a tartására. Az nem igaz, hogy büdösek, rendben kell tartani a helyüket, mint minden állatnál és kész.

Ezt nézd még át, aztán hajrá:

[link]

2012. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első: nem bírom abbahagyni a röhögést, ahogy elképzelem egy épület tetején a kecskét, amint hót nyugodtan nézi a tájat x'D


Egyébként olyan édi állatok, én is szívesen tartanék, ha lenne kertem. De ezek szerint nehéz vállalkozás lenne. :D

2012. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Az a lényeg, hogy legyen számára egy megfelelően kialakított kecskeistálló, vagy valamilyen épület, ahol majd tartod őket, és egy kifutó, vagy legelő, útszéle, ahol legelhet. Ajánlom a villanypásztoros megoldást, de ha házilag összebarkácsolt karámba is teszed, akkor elég magas legyen, mert a kecske jól tud ugrani, ha úgy kívánja a kedve (saját tapasztalat). A virágoktól, fáktól, és hasonlóktól tartsd távol, mert imádja megrágni. A lovamnak a csodaszép farkát rágta le (nem kell rosszra gondolni. Amúgy Ha tisztán tartod, akkor nem büdös, és a teje nagyon egészséges. [link] Vannak benne hasznos dolgok. Ha egyéb kérdésed van, akkor nyugodtan írj privátot, és szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre, akár tartással kapcsolatban, akár takarmányozásról legyen szó, vagy bármiről. Van gyakorlatom az állattartásban, köztük a kecsketartásban is.
2012. márc. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
A kecske mindenevő! Nekem a mounten bike-om nyergét rágta le , én meg a kecskét vágtam le.
2012. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szax válasza:
Van egy kis penzem, be szeretnem fektetni allattenyesztesbe, a kecske az egyik legidealisabb, sot ha egyaltalan nem a legjobb! Azt mondjak meg az atok sem fog rajta, nem meg a betegseg... Gazdasagi tervet szeretnek osszealitani a Banknak hogy szalljon be a vallalkozasba de nem tudom hogy a biciklinyeregtol vagy a trabantajtotol izletesebb, elvezhetobb a teje? Velemenyetek megnyilvanitasat elore is koszonom!
2018. jún. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!